Velkokapacitní vyhřívaný stan pro lidi bez domova otevřela radnice v DEPO2015

Plzeň připravila vyhřívaný velkokapacitní stan pro lidi bez domova v areálu DEPO2015 v Cukrovarské ulici. Zázemí v podobě lůžek, spacáků a základního teplého jídla poskytne denně až 70 lidem. 

Stan je vyhřívaný, spí se na lůžkách, spacáky mají klienti buď vlastní, nebo si je mohou zapůjčit. Provoz zajišťuje Středisko křesťanské pomoci Plzeň svými zaměstnanci a také pomocí pracovníků z jiných neziskových organizací. K dispozici jsou i sprchy a toalety v samostatných buňkách.

Provozní doba vyhřívaného stanu je od 20 do 8 hodin, příchod do nočního centra je možný do 21 hodin. Od 21:30 do 6:30 hodin platí noční klid. Stan je rozdělen na část pro ženy a část pro muže a páry. Vzhledem k tomu, že někteří lidé bez domova mají i psy, je poskytnuto zázemí i pro ně. Psi do stanu smí, a to na vodítku. Klienti mohou být na místě také ošetřeni díky projektu Street medicine, který realizuje Český červený kříž. Cílem je poskytovat zdravotní péči a poradenství zranitelným skupinám obyvatel a osobám bez přístřeší.

V centru platí zákaz kouření v prostorách stanu, konzumace alkoholu a aplikace drog v celém areálu DEPO2015, zákaz donášení drog a alkoholu do centra, stejně tak zákaz vnášení nebezpečných předmětů. Vyžadováno je, aby přítomní dodržovali pokyny pracovníků, respektovali se mezi sebou navzájem, dodržovali pořádek, uklízeli si po sobě, dodržovali noční klid a další.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *