Ve Velešíně přivítali budoucí mistry strojírenských a elektrotechnických oborů

Symbolicky 1. září odstartovala nová životní etapa žákům prvního ročníku Střední odborné školy strojní a elektrotechnické ve Velešíně na Českokrumlovsku. „Uděláme všechno pro to, abychom vás skutečně dobře připravili k maturitě!“ slíbil v úvodní řeči ředitel školy Milan Timko. Mimo jiné také připomněl důraz, který škola klade na spolupráci s firmami, a zmínil kontinuitu vzdělávání, kdy SOŠ Velešín spolupracuje s několika vysokými školami.

„Gratuluji, že jste si vybrali právě tuto školu, máme na ni výbornou zpětnou vazbu. Od firem víme, že absolventi velešínské školy jsou velice dobře připraveni,“ řekl náměstek jihočeského hejtmana Pavel Klíma při slavnostním zahájení školního roku. „Všem nám přeji, aby tento školní rok byl jiný než ten loňský. Škola není jen o vzorečcích, pravopisu, ale i o sociálním kontaktu. To je prostě nenahraditelné.“
Starosta Velešína Petr Vágner popřál žákům, aby ve Velešíně strávili nejlepší léta vašeho života. “A až budete končit školu, tak abyste na město a vzdělávací zařízení vzpomínali v dobrém a abyste si udrželi přátelství, která zde budou vznikat,“ řekl.

SOŠ Velešín má dlouholetou tradici ve výuce strojírenských a elektrotechnických oborů. Nabízí maturitní obory Elektrotechnika – počítačové systémy, Informační technologie, Mechanik seřizovač – programátor CNC obráběcích strojů, Mechanik seřizovač – Mechatronik. Dále učební obory Obráběč kovů – obsluha CNC strojů, Elektromechanik pro stroje a zařízení, Strojní mechanik.

Zdroj: SOŠ Velešín

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *