Ve Škoda sport parku roste nové skate hřiště. Veřejnosti začne sloužit v červnu

Vyznavači skateboardingu si již tuto letní sezónu budou moci užít nového skate hřiště, které nechal MO Plzeň 2 – Slovany vybudovat ve sportovním areálu Škoda sport park. Stavební práce jsou již dokončené, nyní jsou na řadě terénní úpravy. Skate hřiště bude uživatelům přístupné od měsíce června 2019.

Původní skate hřiště se rozhodl obvod z důvodu končící životnosti odstranit a stávající překážky nechal obměnit větším množstvím nových modernějších prvků. Nové překážky jsou navrženy ve stejném duchu jako je betonový bowl, který je součástí Škoda sport parku od roku 2017. Dřívější plechové rampy nahradil betonový povrch. Předností hřiště je velká rozloha i rozmanitost povrchů. „Ve Škoda sport parku bylo na ploše o výměře 1490 m2 postaveno jedno z největších skate hřišť v Čechách. Původní kovové již nevyhovující překážky byly nahrazeny moderními prvky a nově zde vznikl prostor pro začínající a děti. Stavbu hradil obvod kompletně z vlastního rozpočtu a do skate hřiště investoval více než 7 mil. korun,“ uvedl starosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner. Stavba skate hřiště byla realizována v období červen 2018 – březen 2019.

V areálu bude dále následovat provedení terénních úprav kolem skate hřiště a bowlu, čímž se obě stavby propojí a zlepší se tak hledisko bezpečnosti a komfortu uživatelů. Dokončení této etapy je naplánované během měsíce května 2019. Za terénní úpravy ve Škoda sport parku zaplatí obvod zhruba 900 tisíc korun. Do areálu ŠSP se od roku 1999 do dnešního dne investovalo celkem 43,7 mil. Kč,“ doplnil starosta Aschenbrenner. Poslední z dokončených úprav ve Škoda sport parku je prodloužená in-line dráha, která byla revitalizována na podzim loňského roku. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *