V zoo máme novou velbloudici. Ze Zooparku Na Hrádečku přijela samice Sisi

“V plzeňské zoo máme novou velbloudici dvouhrbou,” hlásil před pár dny mluvčí zahrady Martin Vobruba. “Uskutečnili jsme výměnu ročních samic. Naši Aiko narozenou loni v dubnu jsme odvezli do Zooparku Na Hrádečku v Horní Pěně u Jindřichova Hradce a výměnou jsme si odvezli o zhruba měsíc starší velbloudici Sisi.

Naložení obou zvířat i tříhodinová cesta probíhala u obou bez větších problémů. Aiko se celou cestu krmila připraveným senem a po vyložení v jejím novém domově měla největší radost z přítomnosti poníků, se kterými nějakou dobu bude ve společném výběhu.

“Sisi si po cestě v přívěsu lehla a při vykládání v Plzni nejprve nechtěla vstát, ale po zachrastění granulí v kyblíku již spolupracovala bez problémů. První noc strávila v boxu sama, aby si zvykla na nové prostředí. Druhý den jsme ji spojili s našimi dvěma samicemi, dvouletou Terezou a šestiletou Kaylou,” popisuje stěhování a aklimatizaci kurátorka kopytníků Miroslava Palacká.

Plzeňské stádo velbloudů je se čtyřmi nepříbuznými členy konečně kompletní a zoo tak má základ pro budoucí úspěšné odchovy mláďat.

Velbloudi v plzeňské zoo mají historicky řadu zajímavých patronů a kmotrů. Například namátkou hráče FC Viktoria Plzeň, hudební skupiny Horkýže Slíže a Nightwish či bývalého ministra a senátora Jana Rumla..

Foto Kateřina Misíková

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *