V prvním plzeňském obvodě začala senior akademie

V Městském obvodě Plzeň 1 odstartoval 1. ročník „Plzeňské senior akademie. Na tři desítky zájemců se sešlo tentokráte v zasedací místnosti L–Klubu ve Studentské ulici. Informovala o tom mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Cílem projektu je připravit seniory na krizové životní situace, v nichž se mohou snadno ocitnout. Účastníci „Plzeňské senior akademie“, kteří se zaregistrovali, se mohou těšit na cyklus osmi zajímavých přednášek na různá témata, se zaměřením na osobní bezpečí a řešení krizových životní situací. Společně se pak vypraví do plzeňského útulku pro zvířata, navštíví hasičárnu v Plzni na Košutce a operační středisko Městské policie Plzeň.

Slavnostního přivítání studentů-seniorů se ve čtvrtek odpoledne zúčastnil starosta Městského obvodu Plzeň 1 Miroslav Brabec, místostarosta Jiří Uhlík, velitel Městské policie Plzeň  Karel Mach, společně s vedoucím odboru analýzy a prevence kriminality Městské policie Plzeň, Bc. Pavlem Beránkem, MBA a metodikem prevence kriminality Bc. Karlem Zahutem. Při úvodní přednášce se přítomní dozvěděli něco historii a činnosti městské policie. Tento projekt je financován z finančních prostředků MO Plzeň 1.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *