V pondělí bude omezená doprava v centru Plzně kvůli oslavám. Klikněte si na přehled omezení

Oslavy 101. výročí vzniku samostatného Československa, které se konají v Plzni v pondělí 28. října, s sebou přinesou některá dopravní opatření. Půjde zejména o omezení provozu v podvečerních hodinách na Klatovské třídě, náměstí Republiky a v několika ulicích v centru města. Do programu oslav se zapojilo více než čtyřicet turistických cílů, sportovišť a významných plzeňských institucí. Rezervace a vstupenky na vybraná místa jsou již vyprodané, na většinu lokalit se však lidé dostanou bez nich.

Kvůli konání pietního aktu na náměstí T. G. Masaryka bude v době od 17:00 do 17:30 hodin omezena doprava v jednom jízdním pruhu na Klatovské třídě podél náměstí T. G. Masaryka. Kvůli lampionovému průvodu pak bude Klatovská třída od 17:55 hodin v obou směrech uzavřena v úseku od křižovatky ulic U Trati a Borská po křižovatku Husova a Smetanovy sady. Od této doby nebude možné projet ani Americkou třídou od Jungmannovy ulice, celou Jungmannovou ulicí, Františkánskou a Kopeckého sady v úseku ulic Goethova a Františkánská.

Dopravní omezení se dotkne i náměstí Republiky, kde bude od 16 hodin do odchodu průvodu platit zákaz parkování podél náměstí a částečně i v Prešovské a Pražské ulici. Rovněž nebude možno parkovat v Dřevěné ulici. V 18 hodin se pak náměstí uzavře pro veškerou dopravu. Tramvaje číslo 1 i 2 a autobusy veřejné dopravy tudy projedou naposledy v 18:15.  Provoz se obnoví po skončení akce, v nejkratší možné době, bezprostředně po rozptýlení davu diváků.

Rezervace a předprodej vstupenek na vybraná místa byl zahájen už 7. října, v současné době je vyprodáno. To se týká například prohlídek radnice, Měšťanské besedy, Loosových interiérů, prohlídek Velkého i Nového divadla nebo třeba Vodárny Plzeň. „Na většinu míst se však lidé dostanou i bez předem zakoupené vstupenky, například do zoologické zahrady, Dinoparku, DEPO2015 nebo Techmanie,“ uvedla Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně.

Obyvatele i návštěvníky Plzně čeká 28. října tradičně pestrý celodenní program, jenž završí lampionový průvod a v 18.30 ohňostroj. Lidé budou mít možnost podívat se do muzeí, galerií, historických památek, kulturních zařízení, zahrad, sportovních center a jiných zajímavých plzeňských objektů za symbolické vstupné 28 korun, případně zdarma. Součástí oslav bude vzpomínkové setkání na náměstí T. G. Masaryka u Památníku národního osvobození v 17 hodin.

Podrobný program včetně dopravních omezení je možné najít zde.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *