V Plzni opět začíná platit parkovací řád, ačkoliv Dvojka ČRo tvrdí něco jiného

Od úterý 28. dubna 2020 začíná na území města Plzně opět platit parkovací řád, stejně tak je nutné opět dodržovat modré zóny. “Město se tak vrací k  systému, jenž platil do 15. března 2020, než účinnost parkovacího řádu zakázala vláda v  souvislosti s  nouzovým stavem,” informuje v tiskové zprávě mluvčí plzeňského magistrátu Eva Barborková. Český rozhlas Dvojka tvrdí ve svém vysílání, že parkovací řád platí až od 4. května.

Eva Barborková uvádí, že od 4. května bude město plně vymáhat dodržování parkovacího řádu na svém území. “Do té doby chce uplatňovat benevolentnější přístup a zaměřit se hlavně na informování řidičů,” dodala.

„Neoprávněné stání v  těchto dnech v  modrých zónách chceme zatím řešit spíše domluvou, řidiči dostanou lístek s  upozorněním za stěrač vozu. Dáváme tak občanům pár dnů na to, aby obnovení platnosti parkovacího řádu zaregistrovali,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Město Plzeň nyní také připravuje návrh, kterým chce nahradit držitelům parkovacích rezidenčních karet na území města Plzně to, že po několik týdnů nemohli parkovat tam, kde jim umožňovaly modré zóny. „Najdeme způsob, jak to udělat, plánujeme, že prodloužíme platnosti karet o počet dní, kdy byl parkovací řád zneplatněn, bude to dělat zhruba šest týdnů,“ doplnil Michal Vozobule. Nařízené zrušení parkovacího řádu znamená pro město Plzeň finanční výpadek zhruba 4,5 až 4,7 milionu korun.

Ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *