V plzeňské sportovní hale začal 16. ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP

Tři dny plné zábavy, poznávání a soutěží čekají návštěvníky ve sportovní hale v Plzni na Slovanech až do 17. září. Dnes tam začal veletrh cestovního ruchu ITEP, který se letos koná už po šestnácté. Plzeňský kraj ho pořádá od roku 2005. Jeho pravidelný zářijový termín přerušila pouze koronavirová pandemie. 

ITEP nabízí program v obou halách sportovního areálu na Slovanech. Prostor obsadila stovka vystavovatelů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. „Máme hosty z Německa, Slovenska, ale i Rumunska. Nechybí naši tradiční čeští vystavovatelé, velké zastoupení má Ústecký a Jihočeský kraj, přijeli i vinaři z Moravy. Sobotní odpoledne bude patřit sousednímu Bavorsku,“ vyjmenovává Josef Kuželka vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

“Itepácká” poutní cesta
Poutní stezky v Plzeňském kraji zažívají obrovský boom. Speciální “Itepácká” poutní stezka tedy nechybí ani na právě probíhajícím turistickém festivalu .”My jsme proto na letošní veletrh připravili nejen zajímavé prezentace stezek, ale i speciální soutěž o ceny z limitované edice pouze pro tento veletrh,“ říká Ilona Šnebergerová, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Plzeňského kraje a vyjmenovává stezky, o kterých návštěvníci na veletrhu uslyší: „Je to např. Vintířova stezka, Zlatá stezka, Husova cesta, Křižíkova cesta nebo Svatojakubská poutní cesta. Na veletrhu se představuje i Stezka Českem, která je mezi Čechy velmi oblíbená.“

Mottem letošního veletrhu ITEP se stala ikona, která je používaná pro ukazatel či navigaci. Ta je rovněž součástí loga TURISTŮ RÁJ, což jsou webové stránky Plzeňského kraje věnující se cestování v regionu. Není tedy náhoda, že i hlavní cena v soutěži Itepácká poutní stezka je kruh ve tvaru této ikony s nápisem Turistů ráj. Velké nafukovací kruhy z této limitované edice jsou vidět po celém veletrhu, označují také stanoviště soutěžní stezky.

Itepáckou poutní stezku může na veletrhu ITEP absolvovat každý návštěvník. Její úspěšní absolventi mohou vyhrát nejen zmíněný nafukovací kruh, ale ve hře jsou i batohy či plecháčky rovněž vyrobené speciálně k letošnímu veletrhu.

Po celé tři dny veletrhu se mohou návštěvníci těšit na bohatý program nejen na pódiu, ale i ve druhé hale, kde najdou interaktivní zábavu převážně děti, a kde je i gastroshow Hotelové školy Plzeň. V oblíbeném křesle pro hosta usednou letos herec Lukáš Hejlík, který představí svůj projekt Gastromapa, dále herečka Tereza Bebarová se svojí novou knihouu Čas na pečení.

Vstup na veletrh je zdarma. Otevřeno je ve čtvrtek a v pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 17 hodin.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *