V Mirošově zahájí advent tradičními trhy na náměstí. Doveze vás tam vlaková babička

Stalo se již tradicí, že rozsvícení vánočního stromu v Mirošově doprovází adventní trhy
pořádané městem a společenskou komisí. Nejinak tomu bude i letos. Nejen vánoční dárky tam bude možné zakoupit v neděli 1. prosince odpoledne.

Organizátorům se podařilo domluvit účast téměř tří desítek prodejců. To je zárukou doopravdy pestrého sortimentu, jemuž budou vévodit řemeslné výrobky a gastronomické speciality. Návštěvníci se mohou těšit nejen na obligátní trdelníky, ale třeba i poctivou domácí polévku nebo nabídku 100% přírodních sirupů. Chybět nemůže ani zlatavý mok.

Zákazníky navíc bude vítat i nedávno otevřená kavárna Pauza ve Skořické ulici. Všichni trhovci budou připraveni nabízet zboží od 14 hodin. O hodinu později na náměstí startuje i bohatý doprovodný program. V jeho rámci se o pobavení návštěvníků postarají žáci mirošovské mateřské i základní školy nebo Světlušky s ohňovou show. O půl páté, kdy i Mirošov pohltí tma, z pódia promluví starosta města pan Vlastimil Sýkora a advent oficiálně zahájí rozsvícením vánočního stromu. K tanci i poslechu na závěr odpoledne či začátek večera zahraje kapela 7´Znamení.

Výlet na mirošovské trhy lze okořenit také zážitkem z cesty parním vlakem. IRON MONUMENT CLUB, Česká západní dráha a obec Nezvěstice totiž 1. prosince pořádají tradiční Mikulášské parní vlaky za čerty do Nezvěstic. Do Mirošova z Nezvěstic vlaková babička přijede ve 12.32 a 18.32. Nazpět pak cestující vezme ve 13.35 a 19.47.

Adventní akce v Mirošově trhy rozhodně nekončí. Místní i přespolní čeká například mikulášská nadílka na zámku, Spolek mirošovských občanů 8. prosince pořádá čertovskou diskotéku. 15. prosince se na zámku koná adventní koncert a o tři dny později se město na úpatí západních Brd zapojí i do zpívání koled s Českým rozhlasem.

Zdroj: Město Mirošov

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *