V Buena Vistě zabubnuje legendární Fingers

Ve čtvrtek 31. května vystoupí v Plzni David „Fingers“ Haynes, legendární americký černošský bubeník nominovaný v roce 2008 na Grammy. V Buena Vista Clubu zahraje v rámci  Jazzu bez hranic jako host R&B souljazzové kapely The Dozen Street v čele se zpěvačkou Mirkou Novak.

David „Fingers“ Haynes patří mezi jazzové špičky, spolupracoval například se Steviem Wonderem, Princem nebo Joe Zawinulem. Je nejen vynikající bubeník, ale je také známým průkopníkem bubnování prsty. Vytvořil jedinečnou techniku klepání prstem, která umožňuje hrát na bicích, jako by to byl drumset. Přízvisko „Fingers“ mu však nevynesla tahle technika, nýbrž fascinující rychlost a působivé schopnosti bicích, jež z něj dělají senzaci na bubenických festivalech a hudebních přehlídkách po celém světě.

Plzeňské publikum se může těšit na sametový zvuk v doprovodu dvou back vokalistek zpracovaný do pozoruhodných aranží. Koncert začíná v Buena Vista Clubu ve 21 hodin.

Jazz bez hranic  je celoroční plejáda akcí pro širokou veřejnost i studenty hudebních škol. Nabízí koncerty, workshopy, kurzy a další akce. (tz)

Foto Jazz bez hranic

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *