Už zítra začne výluka tramvají na Slovanech. Jednička bude jezdit do města přes Světovar

Z důvodu opravy poruchy vodovodního zásobního řadu v Plzni na náměstí Milady Horákové bude v termínu od pondělí 21. až do dalšího pondělí 28. ledna omezen provoz tramvajové linky č. 1 ve směru do centra města. Tramvaj nepojede z náměstí Milady Horákové Slovanskou ulicí, ale použije objížďku přes Světovar a na svoji obvyklou trasu se napojí až na Mikulášském náměstí. Informovala o tom mluvčí Vodárny Plzeň Dana Veselá.

Cestující jedoucí na Slovany se změny nedotknou, jen výstupní zastávka na náměstí Milady Horákové bude zároveň nástupní pro směr do centra města. Zastávky Vřesová, Olšová, Liliová, Jedlová a Mikulášské náměstí (vše směr do centra) nebudou v uvedeném termínu obsluhovány.

O změně budou cestující informováni vývěskami na jednotlivých zastávkách.

“Výluka je způsobena poruchou vodovodního řadu v místě kolejové výhybky v točce tramvají. Výhybku je nutné demontovat, vodovodní řad odkrýt, opravit a po nutném zpevnění pomocí injektáže podloží ji vrátit zpět,” konstatuje mluvčí Vodárny. “Za omezení po dobu opravy se VODÁRNA Plzeň a.s. omlouvá,” dodala Veselá.

Ilustrační foto PMDP, a. s.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *