Ušetřit si na pořádnou kuchyni pomůže stavební spoření

Naspořit si na pořádnou kuchyni, na přestavbu bytu nebo na ojeté auto takových 150 tisíc korun je snem mnoha lidí. Takový plán měla i osmadvacetiletá Jana z Plzně.  Jejím přáním bylo našetřit si na kuchyni se spoustou moderních spotřebičů. Spočítala si, že může dávat „stranou“ měsíčně tak dvě tisícovky. Obešla banky a zajímala se o nejlepší podmínky. Někde jí nenabídli žádný úrok, někde maximálně jedno procento. To ale pro ni znamenalo, že při současné zhruba dvouprocentní inflaci budou v bance její peníze ztrácet na hodnotě. A pak na to přišla! Vhodným řešením pro ni je stavební spoření.

Jana si přála naspořit 150 tisíc korun a na internetu hledala stavební spořitelnu s nejvýhodnějšími podmínkami. Nakonec vybrala Reiffeisen stavební spořitelnu. Tam nabízejí garantovaný úrok z vkladů 1,2 procenta ročně po celou dobu spoření a státní podporu 10 procent z vkladů až do výše dvou tisíce korun ročně. Svoje peníze tedy každý rok zhodnotí dohromady o 3,8 procenta. A dokonce se strefila do zajímavé aktuální nabídky – pokud uzavře smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou 150 tisíc korun do konce letošního března, nebude platit žádné poplatky. Přitom mnozí stavebního spoření poslali už dávno do zapomnění, ačkoliv tento produkt dnes nabízí nejlepší podmínky pro řešení rodinných úspor. Díky státnímu příspěvku neklesá na zajímavosti a převyšuje všechny konkurenční nabídky konzervativních spořících účtů.

Mladá Plzeňačka probrala svůj nápad i nabídku stavební spořitelny se svým přítelem, ten její nápad schválil, a tak se rovnou pustila do vyplňování smlouvy na internetu. Předtím si tam ještě pohrála s kalkulačkou a nakonec  si „vymodelovala“ že bude spořit 1800 korun měsíčně po celou šestiletou vázací dobu. Její vlastní vklad bude necelých 130 tisíc korun, dvanáct tisíc bude státní podpora a přes pět tisíc dostane na úrocích. Po šesti letech může své úspory použít na cokoliv, nejen na stavbu a úpravy bytu či domu, jak by se na první pohled zdálo. A během spoření má možnost využít překlenovací i řádný úvěr ze stavebního spoření, takže její vytoužená kuchyně nakonec může být i dřív než za šest let. Trošku během vyplňování smlouvy zalitovala, že není o tři roky mladší, protože to by se na ni vztahovaly podmínky stavebního spoření pro děti a mladé do 25 let včetně a její úspory by se tak zhodnocovaly až o 4 procenta ročně.

Jana smlouvu uzavřela. Zdarma má přístup ke svému stavebnímu spoření pomocí Internet servisu a o své peníze nemusí mít strach. Vklady na  jejím účtu jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR.

Foto: Pixabay

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *