Učitelé dostanou respirátory. Pro Plzeňský kraj je určeno 153 500 kusů FFP2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na základě usnesení vlády k Distribuci ochranných pomůcek v souvislosti s onemocněním COVID-19 pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům ze dne  5. 10. 2020 bude distribuováno 153 500 kusů respirátorů FFP2 pro potřeby pedagogických a nepedagogických pracovníků v Plzeňském kraji.

Ve středu 7. října začnou příslušníci Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje rozvážet respirátory na určená distribuční místa jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Odtud pak budou respirátory distribuovány do jednotlivých školských zařízení. Pracovníci krajského úřadu Plzeňského kraje pak zajistí rozvor respirátorů na střední školy, učiliště a soukromé školy v regionu. Respirátory byly v úterý podvečer dovezeny ze skladu  PČR v Opočínku na požární stanici v Přešticích, odtud bude nyní  probíhat další distribuce.

Ochranné pomůcky obdrží všechny školy a školská zařízení na území Plzeňského kraje, které bylo k 30. 9. 2020 zapsáno ve školském rejstříku a není mimo provoz. Školy obdrží takové množství respirátorů, které odpovídá poslednímu MŠMT známému stavu průměrného evidenčního počtu zaměstnanců.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *