Trojka svolává na dnešek všechny mikulášské skupiny. Pokusí se o nový rekord

O největší sraz mikulášských skupin se chce pokusit třetí městský obvod 5. prosince. Právě v tento den, kdy v předvečer navštěvují nebesko-pekelné družiny děti s nadílkou, připravil velkou Mikulášskou show s Maxim Turbulenc na náměstí Republiky.

„Každý, kdo přijde na náměstí mezi 16. a 21. hodinou v kostýmu Mikuláše, čerta nebo anděla, obdrží po registraci Certifikát pravosti a voucher na jeden pekelně horký nápoj zdarma. Pro děti bude připravený mošt, pro dospělé oblíbený svařák,“ zve všechny Plzeňany i návštěvníky města starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Program začíná již v 16 hodin, kdy na podiu vystoupí se svým představením Techmania Science Center. Od 17 hodin zahrají Maxim Turbulenc, od 19. a 20. hodin to rozjede plzeňská kapela Semtex a po osmé by na náměstí měly dorazit i mikulášské družiny, které již obešly své rajony.

Kromě toho na děti čekají dvě profesionální mikulášské skupiny s nadílkou od třetího městského obvodu zdarma. Rodiče mohou využít příležitosti a předat jejich prostřednictvím i své vlastní balíčky. Chybět nebude váha na vážení hříšníků nebo mikulášský fotokoutek.

Pokus o ustanovení rekordu o největší sraz Mikulášů, čertů a andělů na jednom místě se uskuteční v pondělí 5. 12. 2022 na náměstí Republiky v Plzni, v čase mezi 16:00 až 21:00. Čas je stanovený v širším časovém pásmu, aby na registraci mohli i rodiče s menšími dětmi, pro které je 20. hodina, kdy bude probíhat hromadné focení, již pozdě.

Sčítat všechny nadpřirozené bytosti a dohlížet na splnění regulí, bude komisař agentury Dobrý den, která registruje české rekordy. V tomto případě se jedná o nový zápis do České knihy rekordů, sezvat všechny tři postavy se u nás totiž ještě nikdo nepokusil. Nutné je přijít v kompletním převleku.

Registrován bude moc být každý Mikuláš, čert nebo anděl, který se k registraci dostaví v kompletním převleku. Čert musí mít rohy, čertovskou masku nebo začerněný obličej, ocas a odpovídající oblečení. U anděla se očekávají andělská křídla, dlouhé vlasy nebo paruka, hvězda ve vlasech či na čele, čelenka se svatozáří nebo třpytky ve vlasech a bílé či světlé oblečení. Mikuláš potřebuje biskupskou čepici, vousy, berlu a odpovídající oblečení.

Akce bude ukončena ve 21:00, kdy bude počet čertů, andělů a Mikulášů, kteří se během odpoledne sešel na plzeňském náměstí, vyhlášený.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *