Tříkrálový pochod k Ježíšku vyjde v neděli 8. ledna z plzeňského náměstí Republiky

Tři králové s kasičkami dorazili v pátek 6. ledna na plzeňskou radnici. Tradiční Tříkrálovou sbírku letos osobně podpořili primátor města Plzně Roman Zarzycký, hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták a biskup plzeňský Tomáš Holub jako koledující tři králové. Doprovázely je děti ze sboru Jiřičky se sbormistryní Jarmilou Procházkovou.

Na plzeňské radnici je již očekávali radní a zaměstnanci magistrátu, aby přispěli do celonárodní sbírky, jejímž hlavním účelem je pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným lidem, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Odměnou všem darujícím byla písnička od Jiřiček a také nápis K+M+B nad dveřmi. Ten v tomto případě neznamená jen latinská slova Christus mansionem benedicat aneb Kristus požehnej tomuto domu, nebo zkratku jmen tří králů Kašpar, Melichar, Baltazar, jak se lidově traduje, ale také Kraj, Město, Biskupství.

Tříkrálová sbírka ještě pokračuje. Ti, kdo chtějí přispět a nepotkají koledující v ulicích, mohou poslat dar online prostřednictvím webu trikralovasbirka.cz.

V neděli 8. ledna se v Plzni koná Tříkrálový pochod k Ježíšku. Začne ve 14 hodin na náměstí Republiky, kde vystoupí pěvecký sbor Bendíci z MŠ Zelenohorská, kterou doprovodí BAND Františka Kubaně ml. Koledníci poputují městem ke kostelu U Ježíška, kde bude po jejich příchodu připraven živý betlém z Dobřan. Následuje poutní mše s hudebním doprovodem pěveckého sboru Vox imperfecta. Po celou dobu mohou zájemci přispívat do kasičky Tříkrálové sbírky.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *