Tříkrálová sbírka začíná hned po Novém roce. V Plzni a v Karlových Varech budou chodit i neobvyklí králové

Začátek nového roku bude i v Plzeňské diecézi opět ve znamení Tříkrálové sbírky. Hlavní požehnání koledníkům se uskuteční 2. ledna 2019 v mázhausu plzeňské radnice v 16.00 hodin za účasti plzeňského biskupa Tomáše Holuba a emeritního biskupa Františka Radkovského. V Plzni a Karlových Varech se v ulicích opět objeví triáda neobvyklých Tří králů.

V Plzni 8. ledna biskupa Tomáše Holuba při koledování doplní bývalý primátor Plzně Martin Zrzavecký a hejtman Josef Bernard. 3. ledna v Karlových Varech, kde v čele města i kraje stojí dvě ženy, pana biskupa doplní hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová a primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

V Plzni bude jezdit navíc Tříkrálová tramvaj, která bude vozit cestující zdarma. Cestu jim zpestří koledníci, místní hudebníci a také emeritní biskup František Radkovský, který při této příležitosti bude hrát na kytaru a zpívat.

Žehnání koledníkům v diecézi proběhne v následujících termínech:

2. ledna 18.00 Sokolov
3. ledna 09.00 Karlovy Vary (společné koledování biskup + hejtmanka + primátorka)
4. ledna 13.00 Klatovy (účast emeritního biskupa F. Radkovského)
5. ledna 11.00 Hostouň (účast emeritního biskupa F. Radkovského)
5. ledna 13.00 Domažlice (účast emeritního biskupa F. Radkovského)
8. ledna 10.00 Plzeň (společné koledování biskup + hejtman + primátor)

Seznam záměrů Tříkrálové sbírky 2019 dle obcí naleznete ZDE.

Koledníkům přejeme mnoho sil, otevřených srdcí a povzbudivých zážitků. Provázejme modlitbou nejen koledníky, ale také ty, které navštíví.

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika. Skupinky koledníků, doprovodné akce i distribuci pokladniček organizují jednotlivé místní Charity, často ve spolupráci s farnostmi, školami či různými mládežnickými organizacemi. Úspěch celé sbírky závisí na aktivitě tisíců lidí ve všech koutech republiky, často i v obcích o několika desítkách obyvatel. Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí u nás a jsme rádi, že díky věrným koordinátorům, koledníkům i dárcům jsme ji uspořádali už posedmnácté. V loňském roce se vybralo v Tříkrálové sbírce rekordních 5 037 795 Kč. Více na www.trikralovasbirka.cz/o-sbirce.

Zdroj: Biskupství plzeňské

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *