Téma jen na první pohled neadventní. Kam si v centru Plzně odskočit na toaletu

Mnoho lidí a málo veřejných toalet. Tento problém trápil zejména centrum západočeské metropole. Třetí městský obvod proto již v roce 2016 inicioval projekt s názvem „Vlídné WC“. Nedávná kontrola potvrdila, že všechny podniky, které se do něj zapojily, fungují bez problémů.

Restaurace, bary či kavárny označené samolepkou v barvách města s dobře známým symbolem panáčka a panenky nabízejí návštěvníkům centra Plzně možnost takzvaně si odskočit. A to zdarma a bez prosebného přemlouvání personálu.

„Inspiraci před sedmi lety našel obvod v partnerském městě Regensburg, které je v podobném projektu zapojeno. Jeho základem je úspěšná spolupráce mezi městskou správou a místními majiteli restaurací,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka. Jedná se vlastně o vzájemný obchod. „Provozovatelé restaurací a kaváren, kteří jsou přihlášeni do projektu Vlídné WC, odvádí nižší poplatky za předzahrádky. To znamená, že místo pěti korun na metr čtvereční a den, platí koruny pouze dvě,“ vysvětluje místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek.

Obvod nechal začátkem listopadu zkontrolovat, zda všechny restaurace dál o dohodu stojí, a zda jsou řádně označené. V současné době je do projektu zapojených 58 kaváren, barů a restaurací. Jejich aktuální seznam najdete na stránkách MO Plzeň 3.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *