Svou manželku nutil celou noc se modlit. Nakonec skončil na psychiatrii

Dramatické chvíle se odehrály dnes na jedné z  plzeňských ubytoven. Jeden z  ubytovaných cizinců se zde měl uzamknout v  bytě se svojí manželkou a hlasitým křikem ji nutit se bez přestání modlit, čímž mimo jiné hrubě rušil noční klid. Na místo vyráželi strážníci a záchranná služba.

“Událost ohlásila před druhou hodinou ranní správkyně ubytovny. Po příjezdu strážníků se z  bytu ozýval opravdu neustálý hlasitý křik muže. Z  něho bylo patrné, že po držené ženě vyžaduje, aby se modlila, a dotyčná tak s  plačícím hlasem činila,” popisuje mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Přes uzavřené dveře se pokoušel strážník muže zklidnit a žádal, aby dveře otevřel, což on rezolutně odmítl a nadále na svoji ženu křičel, aby v  modlení neustávala. “V  tu chvíli nebylo zřejmé, co se uvnitř děje. Muž přestal s  nimi navíc komunikovat. Na další výzvy, aby dveře odemkl, nereagoval. Dveře se podařilo nakonec odemknout správcové pomocí náhradního klíče,” pokračuje mluvčí. Muž, který svým tělem blokoval jejich otevření, byl strážníky přetlačen. Hlídka ho našla následně ležet na zemi, kopal kolem sebe a bránil se imaginárnímu útoku. Další výzvy strážníků už muž uposlechl. Žena byla v  pořádku, nejevila žádné známky fyzického násilí. Domnívala se, že se u jejího manžela projevila psychická porucha, proto byla na místo zároveň přivolána záchranná služba. Za asistence strážníka v  sanitním voze byl záchranáři transportován na psychiatrii.

Ilustrační foto ZZS PK

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *