Šumavský kostel na Mouřenci zve v neděli na dětské odpoledne. Plánuje akce i na další víkendy

Prázdniny se blíží ke konci. Kostel svatého Mořice na Mouřenci nad šumavským Annínem myslí i na školáky a předškoláky. V minulých letech zval na začátku prázdnin na dětský den. Letos s ohledem na tento “podivný rok” dětský den nepořádali. Proto teď pořádá pro nejmenší a menší návštěvníky dětské odpoledne. A to v závěru prázdnin, tedy tuto neděli 30. srpna od 14 do 16 hodin.

Tematické odpoledne s názvem “O poklad svatého Mořice” bude naplněné soutěžními úkoly v okolí kostela. Účastníky čeká také malá naučná hra s letopočty. Úspěšným řešitelům se otevře místnost s pokladem. Děti, hurá na Mouřenec!

Až do 31. srpna je Mouřenec otevřený každý den. Komentované prohlídky začínají v 16:30 h. Řada lidí teď volá a ptá se, zda i dnes a zítra, zda i při dešti. Ano, každý den. V sobotu je prohlídka i v 11 h (toto platí celoročně a bude to tedy platit i po skončení prázdninových prohlídek).

Mouřenec zve i na další akce. V sobotu 5. září ve 14 hodin přivítá Mouřenec výborné zpěváky z plzeňského souboru Touch Of Gospel. Vstupenky budou k dostání na místě za 150 Kč.

V neděli 13. září od 15 hodin se můžete těšit na vystoupení Lubomíra Brabce a jeho hostů. Vstupenky jsou v předprodeji a budou k dostání i na místě. Tento koncert se koná v rámci Svatojánského hudebního festivalu.

Závěr Mouřeneckého léta bude opět tradičně spojen s poutí ke sv. Mořici. Poutní česko-německá mše svatá s P. Jendou Kulhánkem bude letos nově v neděli. A to 20. září ve 14 hodin. Tradičně to bývá setkání s německými rodáky. Ti letos kvůli epidemii koronaviru (s ohledem na ochranu zdraví, svůj vysoký věk a také vzdálenost) své cesty k nám více váží. Bude-li potřeba použít roušky, mají je pořadatelé pro návštěvníky k dispozici. “Chceme ale být ve spojení se všemi, a proto stejně jako na jaře budeme mši i vysílat po internetu, a to na adrese: www.farnostsusice.cz/mourenec-live

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *