Starostou Městského obvodu Plzeň 4 je Tomáš Soukup. Koalici tvoří ANO a ODS

Starostou městského obvodu Plzeň 4 bude i nadále 35letý Tomáš Soukup z hnutí ANO. Dosavadního starostu do funkce zvolili veřejnou volbou nově zvolení zastupitelé na ustavující schůzi ve čtvrtek 20. října. Do vedení čtvrtého obvodu usednou také tři uvolnění místostarostové, kontrolní výbor připadl Pirátům. Nově zvolenou vládnoucí koalici tvoří hnutí ANO a ODS s celkem 16 křesly v pětadvacetičlenném zastupitelstvu.

„Velmi si vážím důvěry občanů a zastupitelů, díky kterým mohu pokračovat ve funkci starosty. Nechystáme žádnou revoluci, vydáme se cestou evoluce. V uplynulých čtyřech letech jsme rozpracovali celou řadu projektů, v jejichž realizaci budeme pokračovat. Jedná se například o obnovu chaty na Chlumu, úpravy Masarykovy třídy nebo stavbu mateřské školy v Újezdě. Prioritami samozřejmě zůstává i zeleň, bezpečnost nebo zapojení občanů do dění v obvodu,“ říká starosta Tomáš Soukup, pro kterého hlasovalo 24 z 24 přítomných zastupitelů.

Kromě ceremoniálních povinností pod funkci starosty připadají oblasti vnitřní správy, vnějších vztahů, životního prostředí, dopravy a agenda dobrovolných hasičů. Prvním místostarostou pak byl zvolen 65letý Zdeněk Mádr z ODS, který se bude věnovat oblastem finanční a rozpočtu a také oblasti nakládání s majetkem. „Žijeme v nejisté době a období prudkého vzrůstu cen energií. Chceme proto být řádným hospodářem a věnovat se investicím, které povedou k úsporám. Prověřujeme moderní způsoby vytápění mateřských škol fotovoltaikou a tepelnými čerpadly. Budeme usilovat o rekonstrukci bývalé školy na Habrmannově náměstí na nový úřad, neboť je navržena jako energeticky velmi úsporná oproti stávající budově. Rovněž věřím, že se podaří postavit novou, energeticky úspornou školku v Újezdu a zrealizovat další připravené projekty,“ uvádí Zdeněk Mádr.

Druhým místostarostou bude dosavadní zastupitel za hnutí ANO a 33letý stavební inženýr Jan Kakeš, který dosud působil v Atelieru Soukup Opl Švehla. Gesčně se bude věnovat oblasti investic, územnímu rozvoji a správě budov. Třetím místostarostou pak je 70letý Václav Beran rovněž z hnutí ANO, který se bude stejně jako v předešlých čtyřech letech věnovat oblasti sociální a oblasti bezpečnosti a prevence kriminality.

V radě Městského obvodu Plzeň 4 dále usednou neuvolnění členové Martin Barták (ANO), Lenka Kočová (ODS) a Lukáš Hegner (ODS). Uvolněným předsedou kontrolního výboru byl zvolen 44letý Martin Kubin, manažer logistiky, který kandidoval jako nestraník za Piráty.

Opozici kromě Pirátů (2 mandáty) tvoří také hnutí PRO Plzeň (2 mandáty), STAN (2 mandáty), PLZEŇ 4 V SRDCI – ČSSD a NK (1 mandát), lidovci (1 mandát) a TOP 09 (1 mandát). Koaliční hnutí ANO má celkem jedenáct mandátů a ODS mandátů pět.

Zdroj: ÚMIO Plzeň 4

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *