Sportmanie Plzeň 2019 začala. Hned první den zavítalo do areálu podle odhadů na 8 000 návštěvníků

Úvodním dnem a slavnostním zahajovacím ceremoniálem odstartovala včera za OC Plaza Plzeň Sportmanie Plzeň 2019. Už v deset dopoledne se otevřely brány areálu, kam proudily davy lidí. „Zahájení Sportmanie Plzeň přilákalo plný amfiteátr návštěvníků, zejména dětí. Doufám, že odstartoval úspěšný ročník akce, která pomůže rozpohybovat naši mládež a zajistí plzeňským klubům dostatečnou členskou základnu. Jménem vedení města přeji všem, kteří do parku zavítají, vydařený zážitek,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, který spolu se starosty obvodu č. 1 a 3 Helenou Řežábovou a Davidem Procházkou Sportmanii zahajoval.

Zaplněné hlediště při úvodním ceremoniálu sledovalo mimo jiné vystoupení exotických tanečnic, které připomněly cestu Hanzelky a Zikmunda, show na slackline Michala Pírka a Lukáše Černého, freestylistu Jana Webera, autogramiádu a vystoupení yuotuberky Míny, taneční předtavení Storm baletu a skupiny Tanec v Plzni, finalistu The Voice Česko Slovensko Jakuba Moulise a mnoho dalšího. Poprvé ve čtyřleté historii zahájení umožnilo počasí uskutečnit seskok parašutistů. Při oficiální části předal první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký šek na 30 000 korun společnosti Plzeňská zastávka – poradna z.s., která zajišťuje pomoc lidem, kteří ztratili své nejbližší.

Hned první den zavítalo do areálu podle odhadů na 8 000 návštěvníků, kteří mohli otestovat své sportovní dovednosti na některém z 39 stanovišť.

V dalším programu je řada lákadel, dnešní neděle proběhne ve znamení MO Plzeň 3 a v pondělí 19. srpna se uskuteční hned dvě autogramiády – od 15 hodin se budou podepisovat fotbalisté FC Viktorie Plzeň a od 16 hodin hokejisté HC Škoda Plzeň.

Sportmanie Plzeň 2019 pokračuje denně od 13 do 20 hodin (o víkendech už od 10 hodin) a potrvá až do neděle 25. srpna. (tz)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *