Sportmanie Plzeň 2019 v neděli skončila. Organizátoři udělili dětem do 15 let téměř 13 000 bronzových, stříbrných a zlatých medailí

V neděli v 16.00 hodin se definitivně zavřely brány Sportmanie Plzeň 2019. V areálu za OC Plaza Plzeň se během devíti dnů Sportmanie vystřídala více než stovka plzeňských sportovních klubů a volnočasových či zájmových sdružení, které nabízely návštěvníkům – především dětem – možnost vyzkoušet pod odborným vedením trenérů na vlastní kůži náročnost jednotlivých sportů.

Město Plzeň pořádalo Sportmanii počínaje Olympijským parkem Rio 2016 už počtvrté. „Letošní ročník Sportmanie Plzeň byl rekordní v počtu rozdaných medailí i v počtu návštěvníků. Jsem rád, že město Plzeň takovou sportovní akci pořádá a pomáhá tím nejen sportovním klubům, ale také rozpohybovat naše děti a mládež,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Právě první náměstek primátora Roman Zarzycký spolu se starosty 1. a 3. plzeňského obvodu Helenou Řežábovou a Davidem Procházkou Sportmanii Plzeň 2019 slavnostně zahajovali. Při úvodním ceremoniálu předali společně šek na 30 000 korun, který obdržela Plzeňská zastávka – poradna, z.s.

Od soboty 17. do neděle 25. srpna 2019 zavítalo na Sportmanii Plzeň 2019 do parku za OC Plaza Plzeň podle odhadu pořadatelů na 61 000 návštěvníků. Organizátoři udělili dětem do 15 let téměř 13 000 bronzových, stříbrných a zlatých medailí, které si děti musely vybojovat alespoň na deseti různých sportovištích. Na stanovištích se vystřídalo kolem tří set trenérů a sportovců, kteří využili Sportmanii Plzeň k popularizaci sportu, získání nových zájemců do svých klubů a rozšíření členské základny. „Sportmanie Plzeň jednoznačně splnila svůj účel, během tří dnů jsme při ní získali na dvacet nových adeptů. Věřím, že v příštím olympijském roce nabere akce ještě větší rozměr,“ pochvaloval si například Jan Řehula, šéf Triatlonové akademie Plzeň.

Program nabízel kromě sportovních aktivit, které se vždy po třech dnech střídaly, také bohatý doprovodný program. Zahrnoval sportovní, taneční a pěvecká vystoupení mnoha subjektů, při kterých se představili např. ABBA Stars, Mína, Storm balet, Voxel. Velký zájem vzbudila Jump Plzeň a vždy plně obsazené trampolínky. Doprovodný program na hlavním pódiu zajišťovalo Krašovská Aktivity centrum Plzeň.

Každý den Sportmanie Plzeň 2019 odstartoval rozcvičkou pro každého, součástí akce byly autogramiády (např. fotbalisté FC Viktorie Plzeň, hokejisté HC Škoda Plzeň, házenkáři Talent M.A.T. Plzeň nebo pozemní hokejisté TJ Plzeň Litice) a odborné přednášky pod záštitou Asociace vzdělávání trenérů mládeže (Michal Rukavička, David Huf, Přemysl Švarc, Petr Havliček, Marian Jelínek a další).

Každý den vpodvečer se konal společný výběh zájemců pod hlavičkou Rozběháme Česko. V sobotu 24. srpna se Letního párty běhu zúčastnilo na 720 běžců, kteří v rámci rodinného běhu plného zábavy přispěli částkou více než 25 000 korun plzeňské Diakonii Západ.

V průběhu devítidenní akce naštěstí nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění, záchranáři na místě ošetřili jen několik osob s drobnými oděrkami či nevolností. (tz)

Foto Sportmanie Plzeň 2019

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *