Sportmanie Plzeň 2019 startuje za Plazou 17. srpna, potrvá devět dní

Sportmanie Plzeň 2019 odstartuje v sobotu 17. srpna a potrvá stejně jako loni devět dní, tedy do 25. srpna. Město Plzeň už počtvrté nabídne možnost smysluplně trávit volné dny a vyzkoušet si na vlastní kůži pod dohledem odborných trenérů sportovních klubů města Plzně a Plzeňského kraje jednotlivé druhy sportů, zúčastnit se besed se známými sportovci a vyslechnout si přednášky o zdravém životním stylu. Vstup na akci je tradičně zdarma, otevřeno bude ve všední dny od 13 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Pouze v den zahájení bude sportovní program ukončen již v 16 hodin, kdy začne slavnostní ceremoniál.

„Jsem hrdý na to, že město Plzeň pořádá takto významnou sportovní akci jako je Sportmanie Plzeň. Již několikátým rokem umožňujeme rodinám s dětmi strávit konec prázdnin pohybem a možností si vyzkoušet desítky sportovních aktivit. Radost dětí, kterou při sportování a získání medaile vidíte, je nenahraditelná,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Slavnostní zahájení se bude konat v sobotu 17. srpna a letos se ponese v duchu oslav 100. narozenin slavného cestovatele, plzeňského rodáka Miroslava Zikmunda (*14. února 1919). Při zahájení se mohou diváci těšit mj. na taneční průvody z těch koutů světa, které cestovatelé Zikmund a Hanzelka navštívili, adrenalinovou slackshow, představení youtuberky Míny včetně autogramiády nebo vystoupení finalisty The Voice! Jakuba Moulise. Zahájení vyvrcholí 3D projekcí horolezců a cestovatelů Honzy Trávníčka a Marka Audyho.

Za první tři ročníky navštívilo Sportmanii Plzeň více než 200 000 lidí a pořadatelé věří, že i letos se bude těšit velkému zájmu návštěvníků. Kromě sportovních stanovišť, která se budou opět po třech dnech střídat a objeví se mezi nimi možná i dosud neznámé aktivity, budou k největším lákadlům pro vyznavače pohybu patřit lidský stolní fotbal, obrovská vodní skluzavka, originální autodráha, stanoviště s virtuální realitou, lanový park v korunách stromů či lezecká stěna.

Pro návštěvníky jsou opět nachystány odborné přednášky, workshopy nebo autogramiády sportovců nejúspěšnějších plzeňských klubů – hokejistů, házenkářů, fotbalistů nebo pozemních hokejistů.

Na startu každého dne bude možné znovu rozpohybovat tělo a začít den lépe při ranních rozcvičkách, které se budou konat v pracovních dnech vždy od 7 a od 8 hodin a o víkendech o hodinu později, tedy od 8 a od 9 hodin.

V sobotu 24. srpna od 16:00 se bude v rámci Sportmanie konat rodinný běh plný zábavy nazvaný Letní párty běh.

Pro děti do 15 let připravilo město Plzeň stejně jako loni originální medaile. „I v letošním roce se snažíme děti nejen obdarovat, ale zároveň motivovat a podpořit tak samotný smysl soutěžního sportu. Proto děti získají v prvních třech dnech pouze medaili bronzovou, v druhém bloku stříbrnou a kdo navštíví Sportmanii Plzeň v posledním třídenním bloku, získá medaili zlatou,“ vysvětlil vedoucí odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Ing. Přemysl Švarc.

Další info o Sportmanii Plzeň 2019 naleznete na https:// sport.plzen.eu/SportmaniePlzen

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *