Spodnímu prádlu “sluší” přírodní materiály. Pro tělo jsou tou nejlepší volbou

Jak vybíráte spodní prádlo? Podle barvy, střihu, značky či podle materiálu? Nejlepší je když splňuje všechny požadavky.  A přesto, že spodní prádlo většinou neukazujeme každému, je důležité, abychom se v něm cítili dobře. Obvykle jsme v něm celý den – a znáte to, když vás někde něco „kouše“, táhne, prostě to nesedí…

Jedna z otázek v úvodu se týkala materiálu. Stále víc a víc lidí hledá na štítku, zda se jedná o přírodní materiál nebo o složení látky, kde je ho alespoň dvě třetiny. A proč to děláme? Existují totiž minimálně čtyři důvody, proč vybírat spodní prádlo z přírodních materiálů.

Poskytne nám ochranu a podporu

Nemusíte se zavázat k veganskému stravování, abyste pochopili, proč jsou právě přírodní materiály pro tělo perfektní volbou. Spodní prádlo nenosíme jen pro jeho hezký vzhled. Mělo by nám poskytnout ochranu a podporu. Právě proto je důležité přemýšlet o tom, jaký materiál se dotýká pokožky.

„Nejedna studie ukázala, že určité typy umělých materiálů mohou vést k podráždění, svědění, často jsou neprodyšné a k použití na spodní prádlo tak nevhodné,“ uvádí Adam Rožánek, zástupce značky Styx, která vyrábí spodní prádlo. „Naopak materiály, jako je např. konopí, bambus a především bavlna jsou mnohem prodyšnější, odvádějí vlhkost a mají řadu dalších výhod,“ dodává Adam Rožánek.

Jednoduchá údržba

Přírodní spodní prádlo je oproti umělým materiálům mnohem odolnější a snazší na údržbu. Díky kvalitě materiálu se nemusíte bát jej vhodit do pračky i na běžné programy. Přesto je však třeba přihlédnou k jemnému zpracování spodního prádla, které je upraveno pro celodenní pohodlné nošení přímo na pokožce těla. Teplota při praní se proto doporučuje nižší, aby se předešlo případnému žmolkování, zachovala se pružnost prádla. Zároveň se tak snižuje i riziko vytáhání nebo sražení prádla u některých jemnějších materiálů.

Vydrží i řadu let

Prádlo z přírodních materiálů je vysoce kvalitní a vydrží i řadu let. Levné syntetické prádlo patří do rychlé módy, která je krátkodobá, a proto nevydrží tak dlouho. Rychlá móda je koncept levných značek vytvářející „jednorázovou“ módu, která je chvilkově trendy, a poté zmizí.

Tato móda je sice levná, ale zároveň škodlivá pro prostředí, pracovníky i módní průmysl. Společnosti jsou schopny rychle produkovat levné, nekvalitní prádlo kvůli extrémně nízkým standardům. Proto ve chvíli, kdy zvolíte přírodní prádlo, podporujete udržitelnost v módě.

Mají jedinečné vlastnosti

Přírodní spodní prádlo patří mezi tělu nejpřirozenější, právě díky použitým materiálům. Patří sem v první řadě už zmíněné bavlna, bambus, konopí. Ale také třeba sója.

Bavlna je velmi známá a rozšířená a na spodní prádlo se tradičně používá již řadu let. Novějšími materiály jsou pak bambusové, konopné nebo sójové vlákno. Všechny tyto materiály mají jedinečné vlastnosti. „Bambusové vlákno například odpuzuje prach přenášející bakterie, dokonale tak chrání intimní partie před nevítanými „hosty“. Podobně funguje také konopné vlákno, které je antibakteriální a při pocení proto nezapáchá. Zajímavá je také sójová látka, které se často přezdívá jako kašmíru mezi rostlinami. Je jemná, hladká, lehká a navíc absorbuje vlhkost podobně jako bavlna,“ vysvětluje Adam Rožánek, zástupce značky Styx.

(al)

Foto: Aspen.pr

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *