SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na velkou operu Nabucco pod širým nebem

Pro příznivce nevšedních zážitků chystá Divadlo J. K. Tyla již pátý ročník zcela mimořádného projektu Noc s operou, který 28. června 2019 v prostředí Lochotínského amfiteátru představí slavnou operu Giuseppe Verdiho Nabucco. Vášnivá a působivá Verdiho hudba, kvalitní pěvecké obsazení a silný biblický příběh o utiskovaném židovském národu a jeho osvobození z babylonského zajetí, to vše umocněné neobvyklým prostředím pod širým nebem, slibuje, že se tento večer stane pro nejednoho diváka zkrátka nezapomenutelným. Vstupenky k sezení jsou už vyprodané, ale ještě jsou tzv. “na deku”.

Divadlo J. K. Tyla spolu s režisérem Tomášem Pilařem připravuje pro tuto příležitost úplně novou inscenaci, která naplno využije možnosti amfiteátru. „Nabucco je velkolepé starozákonní plátno s obřími sbory a efektními davovými scénami. Opět zapojíme stovky účinkujících, živá zvířata, mohutné scénické efekty zahrnující světelnou show, videoart, pyrotechniku, nový cirkus, balet, parkur, gymnastiku a tak dále. Nicméně to vše bude sloužit úchvatné Verdiho hudbě pod taktovkou skvělého Jiřího Štrunce, která je sama o sobě zárukou skvělého zážitku,“ láká diváky na akci Tomáš Pilař.

Náročná open air produkce letos opět vzniká pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy a hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a za významné podpory Úřadu městského obvodu Plzeň 1, statutárního města Plzeň a Plzeňského kraje.

Vstupenky takzvaně „na deku“ za 200 Kč do zatravněných částí amfiteátru jsou v prodeji v pokladně předprodeje ve Smetanových sadech 16, na webových stránkách divadla djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka. Vyhrát je můžete také v naší soutěži. Stačí správně odpovědět na otázku: Jak se jmenuje skladba, kterou Giuseppe Verdi složil pro slavnostní otevření Světové výstavy v Londýně v květnu 1862?

Odpovědi nám posílejte nejpozději do 25. června na e-mailovou adresu: obchod@ceskypohled.eu. O den později výherce zveřejníme a předáme jim vstupenky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *