Sociální klinika v Plzni slaví první narozeniny. Pomáhá lidem, kteří nemají dost peněz na pomoc soukromého terapeuta

Hned dvojí oslavy se chystají v  plzeňské pobočce Sociální kliniky. Ta má totiž své první výročí, stejně jako Psychoterapeutické centrum Plzeň, ve kterém klinika našla zázemí. Sociální klinika v Plzni slouží zájemcům z celého Plzeňského kraje. Stará se o lidi, kteří nutně potřebují terapeutickou pomoc, nemohou čekat, až se uvolní místo u odborníka placeného zdravotní pojišťovnou, a  na toho soukromého zase nemají dost peněz.

„Přicházejí k  nám lidé, kteří se potýkají s nějakou vážnou životní krizí, ať už se jedná o rozpad rodiny, ztrátu zaměstnání, velké zadlužení nebo problémy ve vztazích. Pomáháme studentům, mladým rodinám, lidem ve středním věku i seniorům,“ říká koordinátorka pro Plzeňský kraj Barbora Sládeková, která stála u vzniku plzeňské pobočky Sociální kliniky.

První výročí se bude oslavovat v  úterý 29. ledna od 17 hodin v  prostorách Sociální kliniky v  Palackého ulici. „Chceme pozvat odborníky, kolegy, klienty i případné zájemce na prohlídku našich prostor a něco dobrého k  jídlu. Na setkání se dozvědí o  naší práci a prostor bude i pro nápady nebo připomínky,“ těší se Barbora Sládeková. (tz)

Ilustrační foto Sociální klinika

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *