Slepá ulice u 31. základní školy bude ráno bez aut. Kvůli bezpečnosti dětí

Do zhruba stometrového úseku Komenského ulice, konkrétně pod 31. základní školou, již nebudou moci zajíždět auta, a to ve dnech školního vyučování v době od 7 do 8 hodin. Zákaz vjezdu zde začne platit od 1. června. Důvodem pro umístění zákazové značky je především zvýšení bezpečnosti žáků, kteří ráno míří do školy.

„Ta ulice je slepá a ráno zde často vzniká nepřehledná situace, když rodiče vozí své děti do školy. Mnozí je totiž vezou přímo až ke vchodu do družiny a z té úzké uličky pak couvají nebo se otáčejí, a to klidně na chodníku, kudy chodí další děti. Považuji to za velice nebezpečné,“ uvedla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová. Obvod z toho důvodu otevřel jednání se Správou veřejného statku města Plzně, která návrh projednala s Policií ČR a magistrátním odborem dopravy, jenž místní úpravu provozu ve školních dnech stanovil.

„Jedná se o místo v bezprostřední blízkosti školy, kde se pohybuje velké množství dětí. Jejich bezpečnost je na prvním místě, i proto nám opatření přijde logické,“ řekl k tomu náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule. Rodiče, kteří jedou autem, tak nyní zastaví již v ulici Elišky Krásnohorské, odkud děti dojdou stometrový úsek k družině pěšky.

Jak bylo zmíněno, opatření začne platit 1. června a na jeho dodržování bude zpočátku dohlížet městská policie.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *