Slavnosti jablek v Zapomenuté zahradě 2015 v neděli 11. října

V zahradě, která je opravdu jakoby zapomenutou, občanské sdružení ENVIC pořádá již třetí ročník Slavností jablek. Letošní se konají již tuto neděli 11. 10. od 14:00 do 19:30 h.

Během své historie se účel zahrady postupně měnil. Svého času byla i produkční zahradou Borské věznice. Její historie je ale mnohem pestřejší a genius loci tu na člověka asi opravdu nějak působí. Novodobou historii vytváří různé sousedské a komunitní akce, z nichž nejoblíbenější jsou právě „Slavnosti jablek v Zapomenuté zahradě“.

 „Když návštěvníci dorazí přímo na místo, čeká je výroba čerstvého moštu, vaření povidel v kotlíku na otevřeném ohni, komentovaná prohlídka i večerní posezení u ohně a pod korunami stromů, v nichž budou zářit rozvěšené svíčky,“ zve Václav Čubr.

 

A kudy na zahradu?

Nejlépe je vydat se tramvají do stanice Pod Záhorskem, odtud do stejnojmenné ulice a po schodišti před prvním bytovým domem podél plaňkového plotu vzhůru, a to už návštěvníky přivítá nespočet barev a vůní podzimní Zapomenuté zahrady.

Akci pořádá sdružení ENVIC v rámci programu Pěstuj prostor za podpory EHMK Plzeň 2015. Podrobné informace naleznete na facebooku sdružení Envic a stránkách www.envic-sdruzeni.cz. (po)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *