Šijeme roušky pro Přeštice. Místní si s nedostatkem ochranných pomůcek pomáhají sami

Respirátorů a roušek je naprostý nedostatek. V Přešticích na západě Čech proto na nic nečekali a sami začali šít roušky v rámci akce nazvané Šijeme roušky pro Přeštice. Informoval o tom na sociálních sítích starosta města Karel Naxera.

„Pomozte nám s výrobou roušek. Ať je může používat co nejvíce lidí na ulici, v obchodech, lékárnách, úřadech, a nakonec i doma při péči o starší lidi. Materiál máme. Hledáme pomocné ruce, co umějí šít,“ vyzval veřejnost starosta Přeštic.

Zájemci se mohou obracet na zakladatelku denního stacionáře Kristián pro zdravotně znevýhodněné a seniory v Přešticích Michaelu Cimickou, která akci Šijeme roušky pro Přeštice koordinuje. „Chcete-li pomoci městu Přeštice s nedostatkem roušek, zastavte se u nás ve stacionáři, kde je připraven nastřihaný materiál od paní Volfové. Stacionář je místem výdejovým i sběrným. Pokud budete šít z vlastních zdrojů, noste také k nám. Kdykoliv volejte na číslo 739 396 339,“ říká Michaela Cimická.

V Přešticích situaci vnímají jako vážnou a nechtějí pasivně čekat, až k nim nějaké prostředky dorazí. „Od Plzeňského kraje jsme dostali 23 roušek pro sociální odbor. Cítíme však, že bychom měli jít příkladem. Jinými slovy chceme ostatní „zdravě” nakazit, aby rouškami chránili sebe i druhé a aby je nosili. Chtěl bych také touto cestou apelovat i na ostatní města, aby se v této činnosti přidaly,“ říká starosta Přeštic Karel Naxera.

Foto Pixabay a Kristián Přeštice

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *