Seniorům v  Plzni pomohou s registrací na očkování na telefonním čísle 374 780  960

Plzeň spolu s Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM spustila v pondělí 18. ledna vlastní systém pomoci seniorům s  registrací na očkování proti covid-19. Město zřídilo telefonní centrum, v  něm jsou na čísle 374  780  960 připraveni pracovníci a dobrovolníci spolu s  volajícím seniorem vyplnit registrační formulář. Lidé mohou telefonovat každý den od pondělí do pátku, v  čase od 9 do 15 hodin. Pokud senior nezvládne vyplnění formuláře s asistencí přes telefon, dojde za ním po dohodě dobrovolník přímo domů. Senioři si také mohou přijít zařídit registraci osobně na některá z  připravených kontaktních míst. V  České republice se z  řad seniorů mohou od 15. ledna zatím registrovat osoby starší 80 let.

„Telefonní centrum funguje jako ústředna až s  pěti přístroji dle potřeby a aktuálního zájmu. Na nich proškolení pracovníci a dobrovolníci přijímají a vyřizují hovory seniorů,“ uvedl David Šlouf, radní města Plzně, který vznik centra a celého systému za město spolu s  TOTEMem připravil.

Podle Vlasty Faiferlíkové, ředitelky organizace TOTEM, je od pondělí 18. ledna v  provozu i několik kontaktních míst, kam si mobilní senioři po dohodě termínu na telefonním centru mohou dojít osobně a vyškolení pracovníci a dobrovolníci jim pomohou s  registrací. Tato kontaktní místa vznikla přímo v  TOTEMu v  Bolevci a budou i na jednotlivých úřadech městských obvodů.

Kromě telefonního centra připravuje Plzeň spolu s  TOTEMem a městskými obvody také podporu seniorů, kteří žijí osamoceně a nemohou je doprovodit rodinní příslušníci na samotné očkování. Pokud o to senior opět na telefonním čísle 374  780  960 požádá, dobrovolník z  TOTEMu ho doprovodí přímo do očkovacího centra. Mobilní senioři půjdou spolu s  dobrovolníkem pěšky nebo využijí městskou hromadnou dopravu, imobilním občanům, nebo těm, kteří nemohou z  různých důvodů použít MHD, bude zajištěn odvoz na očkování.

Očkování proti covid-19 je dobrovolné a hrazené ze zdravotního pojištění.

Zdroj: www.plzene.eu, foto Plzeňský kraj

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *