Senioři baví seniory. Festival vitality, elánu a umění roztančí Měšťanskou besedu

Festival vitality, elánu a umění roztančí Měšťanskou besedu. V sobotu 30. dubna se senioři a dříve narození sami stanou těmi, kteří pobaví, i těmi, kteří si zábavu užijí. Město Plzeň pro ně prostřednictvím odboru sociálních služeb pořádá velmi oblíbenou a vyhledávanou akci Senioři (opět) baví seniory. V celodenním kulturním programu, jenž potrvá od 10 do 18 hodin, vystoupí stovka účinkujících z řad starší generace z Plzně a okolí. Hudební, taneční nebo recitační vystoupení doplní výstava rukodělných výrobků a tvorby. Vstup na festival je zdarma, lidé mohou přijít kdykoli během dne a užít si jakoukoli část programu.

„Po dvou letech vynucené pauzy, kdy všechny kulturní a společenské akce musely být omezeny, se znovu s našimi seniory potkáme při jejich festivalu. Je to opravdu jejich akce, sami si tvoří program a zábavu, vystupují sami pro sebe, pro radost a pobavení svých přátel, kolegů, sousedů. Velice se na sobotu těší a už se nemohou dočkat, až předvedou to, co týdny nacvičovali,“ představila podstatu akce Eliška Bartáková, rezortní náměstkyně primátora města Plzně, která festivalu propůjčila záštitu a zároveň jej v sobotu dopoledne zahájí. Dodala, že akce každoročně přiláká stovky návštěvníků. Podělit se o svůj um, předvést nadšení a životní náboj nebo se jen potkat s přáteli jsou důvody, proč festival patří v této věkové kategorii k vyhledávaným i za hranicemi města Plzně.

11. ročník festivalu vitality dříve narozených začne v 10 hodin ve Velkém sále Měšťanské besedy. „Bude to doslova hudební a taneční maraton. Přihlášeno máme 106 účastníků, kteří potěší lidovou hudbou, zazpívají trampské nebo country písně, k vidění bude kankán, venkovský tanec, recitace a mnoho dalšího. Kromě tohoto kulturního programu představí senioři i své rukodělné výrobky, například korálkovou bižuterii, quilling, háčkování, drátkování, paličkování či výrobu hraček a panenek,“ doplnila Lucie Hovorková, vedoucí oddělení Pomáhající Plzeň z pořádajícího odboru.

Zdroj: www.plzen.eu, snímek je z roku 2019

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *