Rozsvícení stromů i rozjímání v kostele. To bude advent na Jedničce

Obyvatelé prvního plzeňského obvodu se mohou těšit na bohatý advent. Čeká je tradiční slavnostní rozsvícení vánočních stromů na Lochotíně a na Vinicích, ale třeba i duchovněji laděnou akci, která se uskuteční na Roudné. „Vánoce se blíží. Je tedy na čase zpomalit a užít si čas se svými blízkými, a to třeba i na některé z našich adventních akcí,“ zve starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová.

První akce se uskuteční v úterý 30. listopadu od 17 hodin. V parku U Bazénu na Lochotíně se slavnostně rozsvítí vánoční strom. Na programu je vystoupení žesťového souboru Zatrub! Band z třemošenské Základní umělecké školy, lidé si budou moci koupit svařák, další teplé nápoje a také malé občerstvení. Na místě bude také malý vánoční trh, k němuž se s vlastními výrobky připojí také žáci Bolevecké základní školy a základní školy při Gymnáziu Františka Křižíka. Koupí žákovských výrobků lidé podpoří školní projekty. Vše vyvrcholí tichým ohňostrojem s reprodukovanou hudbou.

Žesťový soubor Zatrub! Band si můžete poslechnout ještě jednou, a to 7. prosince od 17 hodin, tedy o týden později, kdy bude rozsvícen vánoční strom u 7. ZŠ na Vinicích. Zde vystoupí také žáci této školy a ani tady nebude chybět vánoční trh a tichý ohňostroj doprovázený hudbou.

Ve čtvrtek 2. prosince od 16 hodin se uskuteční akce Adventní Roudná, která bude spojená s prohlídkou kostela Všech svatých. „Bude to duchovněji zaměřená akce určená k zastavení a rozjímání,“ vysvětluje Řežábová. Návštěvníky čeká procházka od nově zrekonstruované kapličky v ulici Pod Všemi svatými k nedalekému kostelu. Přitom si budou moci vychutnat svařák a perníček, poslechnout varhanní hudbu v kostele, zapálit svíčku a prohlédnout si opravenou sakristii. Na místě bude také drobný adventní trh. Akci pořádá první městský obvod ve spolupráci s Římskokatolickou farností Plzeň – Severní předměstí.

V sobotu 4. prosince od 14 hodin se v nově revitalizovaném vnitrobloku Krašovská uskuteční Andělská nadílka, která je určená především dětem. Na ně zde čeká Ježíškova pošta, Mikuláš s čertem a andělem, sportovní hrátky, malování na obličej a různé soutěže včetně tomboly. Chybět nebude ani rozsvícení stromečku. Akci pořádá spolek Táborníček ve spolupráci s prvním městským obvodem a Kavárnou K.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

 

 

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *