Radnice není spokojená s koncepcí velitele strážníků. Bude hledat nového

Velitel Městské policie Plzeň Petr Vlk rezignuje na svoji funkci u městské policie, skončí k 31. prosinci 2022. Dnes o tom informoval primátora města Plzně Romana Zarzyckého a gesčního radního pro bezpečnost Jiřího Winkelhöfera. Primátor a radní rezignaci akceptovali a poděkovali veliteli za jeho dosavadní práci.

„Rozhodnutí pana Vlka nepokračovat ve funkci velitele městské policie akceptuji a děkuji mu za odvedenou práci. Naším úkolem nyní je, abychom co nejrychleji našli nového velitele s manažerskými schopnostmi, který dokáže městskou policii personálně stabilizovat a který bude vnímat bezpečnostní situaci v centru města jako zásadní. Budeme se bavit o znovuzavedení dvoučlenných hlídek a o tom, jak posílit dozor strážníků nad dodržováním pořádku na frekventovaných místech, mezi které patří náměstí Republiky nebo Americká,“ uvedl primátor Roman Zarzycký.

Primátor Plzně a radní Jiří Winkelhöfer se s velitelem městské policie sešli před dvěma týdny a požadovali po něm návrh opatření, jak zlepšit fungování městské policie. Návrh obdrželi v uplynulých dnech, dle primátora s ním ale nejsou spokojeni. Obě strany tak nenašly shodu, jak zlepšit řízení Městské policie Plzeň. Nového velitele by chtělo vedení města najít do konce letošního roku.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *