Radnice je proti zdražování tepla v Plzni. Primátor věří, že to prosadí

Radnice reaguje na informace, že se Plzeňská teplárenská se chystá zdražit teplo pro domácnosti v Plzni, (https://www.ceskypohled.eu/pripravte-kvuli-gigafactory-i-variantu-b-vyzyva-spolu-vedeni-plzne/) je zásadně proti tomu a nesouhlasí s tím. “Město Plzeň důrazně odmítá návrh Plzeňské teplárenské, a. s. na zdražení cen tepla. Proti zdražení se ve čtvrtek postavila Rada města Plzně. Zastupitelstvo města Plzně zároveň rozhodlo o zřízení pracovní skupiny, která bude ve věci jednat s druhým akcionářem a vedením společnosti Plzeňská teplárenská, a.s.,” uvedla radnice v tiskovém prohlášení.

V pracovní skupině budou zastoupeni jak zástupci vedení města Plzně, tak opozice. „Koalice SPOLU před volbami informovala občany, že zařídila nezdražení ceny tepla v Plzni pro rok 2023. Bohužel se ukázalo, že se jednalo o falešné předvolební sliby a zástupci SPOLU nemluvili pravdu,” uvádí primátor Plzně Roman Zarzycký.

“Plzeňanům slibuji, že nyní uděláme vše pro to, aby se teplo v Plzni nezdražovalo. Toto je náš cíl pro nastávající jednání s druhým akcionářem. Už se nám podařilo vyjednat nezdražení cen vodného a stočného, stejně jako jsme rozhodli o tom, že od dubna 2023 budou lidé od 65 let věku jezdit MHD zdarma a studenti do 26 let za poloviční ceny. Věřím, že i v případě cen tepla budeme v jednání úspěšní,“ řekl Roman Zarzycký.

o

K otázce ceny tepla v Plzni se po čtvrtečním jednání zastupitelstva města vyjádřilo i opoziční SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a zaslalo do médií tiskové oznámení, v němž stojí, že “Zachování cen tepla, které zástupci SPOLU před volbami domluvili s Plzeňskou teplárenskou, bude klub SPOLU prosazovat i nadále a pro jakékoliv případné zdražování v žádném případě ruku nezvedne.” Předseda zastupitelského klubu SPOLU David Šlouf k tomu prohlásil: „Nezdražení tepla pro rok 2023 jsme společně s bývalým primátorem Pavlem Šindelářem vyjednali po dohodě se zástupci Plzeňské teplárenské a tento slib dodržíme i nyní. Skutečnost, že se současné vedení města v čele s primátorem Romanem Zarzyckým (ANO) není schopné domluvit s akcionáři Plzeňské teplárenské na zachování stávajících cen tepla svědčí pouze o jeho selhání a neschopnosti,“ uvedl David Šlouf (ODS).

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *