Radnice děkuje za třídění odpadu. Ročně odevzdáváme tři kila televizí, budíků, vrtaček a kávovarů

Město Plzeň získalo 2. místo v  soutěži  sběru elektroodpadu s  názvem Hejbni s  elektrem pro lepší život, ve  které se utkala statutární města České republiky a  hlavní město Praha. Zvítězilo město, ve kterém lidé odevzdali nejvíce kilogramů elektroodpadu  přepočtených na jednoho obyvatele. Plzeň s 3,05 kilogramu odpadu na obyvatele tak dosáhla na druhou příčku v  kategorii B, do níž byla zařazena města s  více než 90 tisíci obyvateli. První místo v  této kategorii obsadily České Budějovice s 3,57 kilogramy na jednoho obyvatele.

Soutěž, jež uspořádala společnost ELEKTROWIN, se uskutečnila v  období od 1. dubna 2018 do 31. března 2019. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 16. května 2019 v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě. Zapojilo se do ní 25 měst, která soutěžila o největší celkové množství elektrospotřebičů odevzdaných prostřednictvím sběrných dvorů na jejich území. Aktivně tím přispěla k ochraně životního prostředí, navíc mohla získat jednu z finančních výher. Město Plzeň obdrželo za druhé místo odměnu 40 tisíc korun.

Technický náměstek plzeňského primátora Pavel Šindelář poděkoval obyvatelům města za sběr odpadu a společnosti Čistá Plzeň  za systém svozu a jeho organizaci. „Peníze, které jsme za druhé místo v  soutěži získali, použijeme na výdaje spojené se sběrem tříděného odpadu,“ dodal náměstek Pavel Šindelář.

Lidé odevzdávali zejména chladničky, mrazničky, pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, sporáky, elektrické ventilátory, nástroje  pro sečení nebo jiné zahradnické činnosti. „Ve sběru se objevily i mikrovlnné trouby, plotny, vysavače, žehličky,   topinkovače, fritovací hrnce, váhy, vrtačky, pily, kávovary, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, hodiny, budíky i mobilní telefony,“ dodala Dagmar Svobodová Kaiferová, vedoucí odboru životního prostředí Magistrátu města Plzně. (tz)

Foto MMP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *