Radnice dá 300 tisíc korun zahraničním umělcům, kteří budou tvořit v Plzni

Město podpoří částkou 300 tisíc korun zahraniční umělce, kteří budou v  příštím roce tvořit svá díla při pobytu v Plzni. Může jít o literární, výtvarnou, hudební, divadelní, taneční či designovou tvorbu. Přednost budou mít realizace děl v  různých prostorách centra města Plzně tak, aby byla zachována hlavní idea rezidence, a to následná prezentace umění a  kultury ve veřejném prostoru.

„Program rozvoje kultury ve městě Plzni na léta 2009–2019 zahrnuje i systém podpory rezidencí a stipendií, který má poskytovat možnosti pro  mezioborovou individuální i týmovou práci. Snahou je přilákat do  města nové tvůrce, know-how, myšlenky a nápady. Tato podpora je zaměřena na umělce z  České republiky i ze zahraničí,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a  sociálních věcí Eliška Bartáková.

Realizací uměleckých rezidenčních pobytů se Plzeň již druhým rokem pravidelně připojuje k  celosvětové praxi. „Rezidenční pobyty umělců jsou dnes zcela běžnou záležitostí, ročně se koná okolo tisíce  programů ve více než 50 zemích světa,“ uvedla vedoucí Odboru kultury Magistrátu města Plzně Květuše Sokolová.

Dotace bude město přidělovat prostřednictvím třetích subjektů, tedy různých spolků či sdružení, které o podporu na konkrétní projekt zažádají. Výše dotace na jeden projekt bude maximálně 50 tisíc korun. Žádost musí být podána nejpozději do 25. ledna 2019. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *