Pusťte si záznam z jednání zastupitelstva. ÚMO Plzeň 1 vyslyšel požadavky na větší transparentnost

V prvním plzeňském obvodě zavedli novinku v podobě velice přehledného, jednoduchého a snadno dostupného audiozáznamu z každého jednání zastupitelstva. Premiéru měla na 4. zasedání zastupitelů minulý týden v sále TOTEMu.

“Tento záznam bude vyvěšen na webu úřadu vždy po jednání zastupitelstva,” informovala novináře starostka obvodu Helena Řežábová. “Systém umožňuje transparentní informování všech, kteří se nemohou samotného zasedání Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 1 zúčastnit,” dodává starostka.

V záznamu, který bude vždy zveřejněn hned následující den po jednání zastupitelstva na webu Úřadu městského obvodu Plzeň 1,  se každý dozví jméno vystupujícího, poslechne si jeho příspěvek,  ale může si přečíst i textový materiál a jmenovitý výsledek hlasování.

“Novým systémem  audiozáznamu jsme splnili přání opozice udělat zasedání transparentnějším, ” říká Helena Řežábová. “Máme za to, že jsme splnili všechny požadavky,” dodala.

Nový systém pro obvod připravili pracovníci Správy informačních technologií města Plzně a vždy před jednáním zastupitelstva ho budou instalovat v sále TOTEMu, protože obvod nemá vlastní jednací sál. Před techniky stojí ještě jeden úkol – zjednodušit vyhledávání záznamu na webu obvodu tak, aby se k němu jednoduše dostali všichni občané. Zatím bude vždy záznam uveden i v aktualitách z obvodu hned na titulní stránce webu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *