Slovanské procházky za poznáním pro seniory pokračují 22. a 27. června

Slovanští senioři poznávali v pondělí 6. června přírodní a další krásy slovanského obvodu v rámci první ze tří procházek červnového bloku projektu Slovanské procházky za poznáním. Trasa byla dlouhá necelé čtyři kilometry a vedla od nové koterovské lávky přes městskou část Bručná k mokřadu na Černickém potoce, který je významným krajinným prvkem s vzácnou orchidejí nesoucí název prstnatec májový. Odpolední setkání bylo zakončeno v Koterově prohlídkou pamětní místnosti architekta Františka Krásného a Sokola Koterov, kterou připravil starosta TJ Sokol Koterov František Bartovský.

Průvodkyněmi procházek byly Ing. Hana Morávková a Ing. Nina Myslíková z odboru životního prostředí, které v rámci svého výkladu seniory seznámily s náhradní výsadbou uloženou za kácení dřevin při stavbě Uzel 5. stavba Lobzy – Koterov. Popovídaly o místopisných názvech částí Čechurov a Bručná, o historii železniční trati vedoucí přes Koterov a o nových stavbách v této oblasti a s nimi spojené ochraně dřevin. Průběžně odpovídaly na otázky účastníků, z nichž někteří byli i místní rodáci a výklad doplnili o vlastní zkušenosti a znalosti. „Procházka se opět moc vydařila. Mile mne překvapilo, že z více jak dvaceti účastníků byla skoro polovina na našich procházkách poprvé. Cestou jsme si spolu povídali a určovali různé rostliny a živočichy, které jsme zahlédli,“ sdělila místostarostka Eva Trůková.

V pořadí druhá slovanská procházka pro seniory se koná ve ve středu 22. června 2022. Sraz je před 14 hodinou u vstupu do kostela Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí odkud se půjde do parku Chvojkovy lomy. Další procházka pak bude o celý týden později – 27. června a celá se bude věnovat Božkovu. Sraz je na tamní konečné stanici trolejbusu ve 14 hodin.

Slovanské procházky jsou pro seniory nad 60 let, zdarma a bez nutné rezervace předem.

Zdroj: ÚMO Plzeň 2

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *