První plzeňský obvod rozšířil kapacitu svých školek. Přijme více dětí

O tři třídy, tedy dohromady o 71 míst, byla rozšířena kapacita u 60. mateřské školy v Manětínské ulici, kde se uvolnily prostory, jež využívala Základní a mateřská škola při Fakultní nemocnici Plzeň, která zde byla v nájmu. Ta se odstěhovala do nově zrekonstruovaných prostor na Slovanech, a tak bylo možné tuto školku rozšířit a přijmout více dětí.

V současné době je obvod rád za každé místo ve školce, protože kapacita není dostačující. Každoročně sice umístí všechny děti, které na to ze zákona mají nárok, ale zájem je mnohem větší. Co se týče zákonného nároku na školku, ten mají místní děti, které k 31. srpnu dovršily věk tří let a které řádně absolvovaly zápis. Pokud to pak situace umožňuje, obvod se snaží umisťovat i děti mladší.

O navyšování kapacity školek bude obvod usilovat i nadále. Například už v loňském roce byla podobně navýšena kapacita 91. mateřské školy v Jesenické ulici, kde obvod nechal zrekonstruovat pavilon č. 3 a vznikly v něm dvě zcela nové třídy. V plánu je pak rozšíření 81. mateřské školy na Vinicích, kde by měl přibýt jeden pavilon se dvěma třídami. „Chystáme se oslovit architekty, z jejichž návrhů vybere odborná porota ten nejlepší,“ uvedla vedoucí Odboru investic a majetku ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová.

První plzeňský obvod spravuje dohromady osm mateřských škol. Ty je možné zaplnit až do kapacity 1394 míst, ovšem po udělení výjimek z počtu dětí pro školní rok 2022/2023 zde najdeme k obsazení 1302 míst. Kapacitně největší je 7. mateřská škola, která má pracoviště v Kralovické a Žlutické ulici a nyní ji navštěvuje dohromady více než 220 dětí.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *