Protivín má zrekonstruovanou školu. Město ji v sobotu představilo veřejnosti

Základní škola v Protivíně na Písecku vstoupila do nového školního roku ve zcela novém hávu. Po dvouleté rekonstrukci si ji v sobotu 2. října mohla vůbec poprvé prohlédnout i veřejnost. Pozvání na slavnostní prohlídku zmodernizovaného objektu využily téměř dvě stovky lidí. Rodiče zdejších žáků, bývalí žáci a pedagogové, rodiče budoucích žáků a mnozí další.

„Školní budova dostala novou střechu, fasádu, byla vyměněna všechna okna a dveře, kompletně opraven koridor, včetně bezbariérového přístupu žáků do budovy. V interiéru byly opraveny třídy a část sociálních zařízení. Vybudována byla také nová plynová kotelna,“ uvedl starosta Protivína Jaromír Hlaváč.

Rekonstrukce vyšla na celkem přibližně 32 miliony korun. Tím ovšem investice do školy nekončí. Potřeba je totiž ještě zmodernizovat kuchyni a jídelnu, včetně kompletního gastronomického vybavení.

Školní areál v Protivíně tvoří historická budova z roku 1903, pavilónu pro 1. stupeň, pavilónu školní kuchyně a školní družiny. Všechny tři budovy jsou spojeny chodbou. Součástí areálu je nová sportovní hala, školní hřiště, školní pěstitelský pozemek a dopravní hřiště. Škola je úplná s 9 postupnými ročníky. Její prostory jsou koncipovány pro 600 žáků, i když její maximální kapacita je 780 míst. Zhruba čtvrtinu žáků tvoří dojíždějící děti ze spádových obcí.

„V letošním školním roce nás navštěvuje 401 žáků a v obou stupních máme otevřeno celkem 19 tříd. Učeben máme ovšem mnohem víc. Dvě na informatiku, zeměpisu, dějepisu, chemie, fyziky. Máme dílny, máme cvičnou kuchyňku, takže škola je vybavena dobře. Doufejme, že dobrá pověst školy děti z okolí stále přitahuje,“ poznamenala ředitelka Základní školy Protivín Tamara Vojtěchová.

Zdroj: Město Protivín

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *