Primátor Plzně se opět setká s veřejností u Betlémského světla. Bude punč, čaj i cukroví

Plzeňský primátor Martin Baxa se setká s  Plzeňany i návštěvníky města v  pondělí 23. prosince 2019 od 14 do 16 hodin ve stanu před katedrálou svatého Bartoloměje, u níž budou plzeňští skauti rozdávat Betlémské světlo. Připojí se k  němu i plzeňský biskup Tomáš Holub. Budou tak pokračovat v  tradici zahájené loňského roku, kdy den před Štědrým dnem na tomto místě popřáli lidem pěkné vánoční svátky a pohostili je čajem, vánočním punčem a cukrovím.

„Rozdávání Betlémského světla je pro mě příležitost potkat se osobně s  Plzeňany v předvánočním čase a popřát jim krásné Vánoce a především úspěšný nový rok plný zdraví, pohody a štěstí. Vyzvednutí Betlémského světla bych jim rád zpříjemnil teplým nápojem a cukrovím,“ uvedl primátor Martin Baxa. Loni této možnosti setkání s  primátorem a biskupem využily stovky lidí.

Betlémské světlo, oheň zažehnutý v  místě narození Ježíše Krista v  Betlémě, každoročně do Plzně přivážejí skauti z  plzeňského střediska ICHTHYS. Před katedrálou svatého Bartoloměje, která je v  současné době v  rekonstrukci, jej budou vydávat v  pondělí 23. prosince od 14 do 18 hodin a  v  úterý 24. prosince od 9 do 17 hodin. Lidé si světlo mohou vyzvednout i na dalších místech v  Plzni – v  poustevně v  Lochotínském parku, v  kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí, v  kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici, v  kostele svatého Martina a Prokopa v  Lobzích, v  kostele U Ježíška i v  chrámu Mistra Jana Husi na Jižním Předměstí.

Lidé, kteří zavítají před katedrálu pro Betlémské světlo, mohou také navštívit výstavu Krásy plzeňských kostelů, kterou připravilo město Plzeň v  mázhauzu plzeňské radnice. Prohlédnout si zde mohou také Velký plzeňský betlém s  téměř tisícovkou figurek, představujících občany Plzně a  jejího okolí na cestě do Betléma.

Zdroj: www.plzen.eu

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *