Přijeďte v neděli na Vykutanou pohádku do Kšic, do vytopeného sálu tamní hospůdky

smart

Kdo máte rád pohádky, jistě oceníte premiéru přepracované pohádky O dvanácti měsíčkách, kterou ochotníci ze Kšic změnili na Vykukanou pohádku. Pohádku na známé motivy přepsala herečka a scénáristka Miriam Petrová. “V našem hereckém týmu nemáme tolik herců, abychom mohli ztvárnit dvanáct měsíčků, a tak jsme to ponížili na čtyři roční období. A proč vykukaná pohádka? No, máte tam jednu mužskou roli, která velmi často kuká. Takže vykukaná. Jinak pohádka je pro všechny generace,” láká diváky na premiéru, která se koná v neděli 5. února, Miriam Petrová.

Dříve se divadelní představení konala ve kšickém kostele a veškerý výtěžek putoval na jeho opravu. Letos tomu bude zčásti jinak, ačkoliv výtěžek opět půjde na opravu kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Kšicích, ale právě kvůli jeho havarijnímu stavu se pohádka odehraje ve vytopeném sálu tamní uzavřené hospůdky.

“Představení začne přesně v 15 hodin a doufáme, že nás podpoří hodně diváků. Pokud to půjde, budeme s pohádkou ještě jezdit po regionu, v plánu je zatím Záchlumí a Staré Sedlo,” dodala Petrová.

Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *