Přehlídka řemesel a dovedností k užitku i potěše, to je sobota a neděle v zoo

Slavnosti babího léta na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně pokračují tuto sobotu 18. a neděli 19. září od 10 do 18 hod. přehlídkou lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše. Počet přihlášených a různorodost jejich nabídky slibuje zajímavou podívanou. Návštěvníci třeba uvidí pletení košíků, um hrnčíře, jak se pracuje na kolovrátku nebo tkalcovském stavu. Některé činnosti si bude možné i vlastnoručně vyzkoušet. Každý bude mít příležitost si zkusit, jak se dříve pralo – v neckách, na valše s jádrovým mýdlem Jelen.

Pro děti jsou určeny tvůrčí dílničky. Na řemeslné naučné soutěžní stezce budou mít příležitost si vyzkoušet, jak zdatnými by byly řemeslníky. O festival STATEK 2021 je letos mezi soutěžícími takový zájem, že některé jejich ukázky musely být rozděleny do dvou dnů – ne všechny budou proto k vidění po celý víkend. Po oba dva dny je však bude doprovázet flašinetářka.

Sobotní bonus představuje vystoupení dvou dětských lidových souborů: Plzeňáček se představí v 11 hod. a kasejovické Pšeničky od 14 hodin. Naopak nedělním bonusem bude připomenutí 20. výročí záchrany statku Lüftnerka před demolicí a jeho postupné revitalizace do současné podoby. Ve 14 hodin přislíbil účast i historicky nejúspěšnější majitel hospodářského objektu na svazích Lochotína – Josef Lüftner s chotí.

Zdroj: Zoo Plzeň, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *