Požehnáním Prusíkova pramene odstartuje lázeňská a turistická sezóna na Konstantinolázeňsku

V Konstantinových Lázních začíná letos už 219. lázeňská sezóna. Symbolicky ji v sobotu u Prusíkova pramene zahájí plzeňský biskup Tomáš Holub. Návštěvníky ale čeká v samotném městečku i v celém regionu bohatý a pestrý program po celý víkend.

Dospělí se mohou těšit na řemeslný jarmark, hudební vystoupení, komentovanou jízdu veteránů, přehlídku bižuterie Jablonexu, vernisáž výstavy obrazů Ivana Mládka či křest knihy Oldřicha Dudka; děti pak na loutkové divadlo, výtvarné dílničky či lanové aktivity. Vyvrcholením bude večerní vystoupení Banjo Bandu Ivana Mládka ve 20.00 a závěrečná ohňová show Cirkusu Céres ve 21.30. Pro cestu z Plzně a zpět mohou zájemci využít speciálně vypravený historický motorový vlak Hurvínek. Směrem TAM odjíždí z hlavního nádraží v Plzni v 9.13 hodin, z Konstantinových Lázní odjede zpátky do Plzně ve 22.00 h po skončení ohnivé show.

Organizátory slavnostního zahájení jsou Léčebné lázně Konstantinovy lázně, a.s., obec Konstantinovy Lázně, Mikroregion Konstantinolázeňsko a Místní akční skupina Český Západ, z.s. „Připravili jsme i komentované prohlídky balneologického provozu, kde provedeme návštěvníky Lázeňským domem Prusík a na místě jim ukážeme, jaké léčebné i relaxační procedury mohou klienti našich lázní absolvovat,“ uvedla ředitelka akciové společnosti Léčebné lázně Konstantinovy lázně Dana Jurásková. Připomněla, že kromě jiného mají velký úspěch nově zavedené suché masážní vany a rašelinové zábaly. Sraz účastníků prohlídky je přesně v poledne v recepci Prusíku.

„Jsem rád, že po dvou minulých letech, kdy nám v tom zabránila pandemie koronaviru, můžeme opět uspořádat tradiční slavnostní zahájení sezóny. Doufám, že nám bude přát počasí a lidé si přijdou v hojném počtu užít pohodový den,“ řekl starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl. Doplnil, že v případě nepříznivého počasí se většina kulturního programu, který je plánovaný do venkovních prostor, přesune do místního kulturního domu.

Léčebné lázně Konstantinovy lázně jsou jedinými lázněmi v Plzeňském kraji. Lidé se tam léčí zejména po vážných operacích srdce a operacích velkých kloubů, tedy kyčlí, kolen a ramen. Zajímavou destinací jsou i  na relaxační pobyty. „Za rok evidujeme přibližně 70 tisíc přenocování, z toho zhruba 70 procent představují ta, které hradí klientům zdravotní pojišťovny, zbytek jsou samoplátci,“ uvedla Dana Jurásková.

V osmi lázeňských domech mají klienti k dispozici 305 lůžek, stará se o ně přibližně stovka zaměstnanců. Klienti i veřejnost mohou využít restauraci umístěnou v Lázeňském domě Jirásek a kavárnu v Lázeňském domě Prusík, stejně jako Wellnescentrum s bazénem.

„Do vybavení a oprav lázeňských domů pravidelně investujeme. V poslední době jsme díky dotaci z evropských fondů mohli v objektu Marie vyměnit okna a pořídit tepelná čerpadla, to byla investice zhruba za více než dva miliony korun. V nejbližší době nás čeká vybudování druhého výtahu v domě Prusík za přibližně stejnou částku. Poskytneme tak klientům i zaměstnancům mnohem větší komfort, než měli dosud. Se stavbou výtahu by se mělo začít už letos, dokončena by měla být příští rok,“ dodala ředitelka.

Nová turistická sezóna začíná nejen na Konstantinolázeňsku, ale v celém regionu Český Západ, jenž je od loňského září certifikovanou turistickou destinací Czech Tourism. „Chceme pozvat návštěvníky nejen do Konstantinových Lázní, na Krasíkov či Gutštejn, ale také na místa méně známá, a současně upozornit i na další cíle v našem regionu, jako je tradice pivovarnictví v Chodové Plané, pestrý kulturní program v Plané, historie ve Stříbře, fenomenální klášter v Kladrubech či rekreační oblast okolo přehrady Hracholusky,“ uvedl manažer destinace Českiý Západ Jan Florian.

Zdroj: Léčebné lázně Konstantinovy Lázně, a. s.

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *