Postaví vlastní robovozítko a mohou se stát mezinárodními mistry. V Plzni se utkají dvoučlenné týmy

Plzeňský kraj ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni pořádá ve dnech 14. – 16. ledna 2020 Mezinárodní robotickou soutěž „ROBO-VOZÍTKO PLZEŇ 2020“. V soutěži se utkají dvoučlenné týmy studentů ve věku 17 – 21 let z České republiky, Číny, Chorvatska, Německa a Slovenské republiky.

Úkolem soutěžících bude zkonstruovat robotické vozítko, prezentovat ho před mezinárodní porotou v anglickém jazyce a projet s ním vymezenou dráhou v co nejkratším čase. Vozítko bude navíc přepravovat kelímek s odměřeným množstvím vody, kterou nesmí rozlít. Dráha je tvořena vodící černou zakřivenou čárou na bílém podkladu, nikde se neprotíná, startovní čára zároveň tvoří i cílovou čáru. Vozítko se musí samočinně rozjet a po projetí dráhy opět samočinně zastavit.

Ocenění mohou soutěžící získat i za design vozítka v soutěži kreativity, ve které se bude hodnotit např. originální kapotáž vozítka, ochrana elektroniky před vodou nebo zajímavé osvětlení.
Na vítěze čekají hodnotné ceny v podobě stavebnic Zonepi Raspberry, chytrých náramků a bluetooth reproduktorů.

Plzeňský kraj budou reprezentovat dva týmy žáků z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Plzeň, Koterovská 85, dva týmy žáků ze Středního odborného učiliště elektrotechnického, Plzeň, Vejprnická 56, a dva týmy žáků ze Střední průmyslové školy dopravní, Plzeň, Karlovarská 99.

Zdroj: Plzeňský kraj, foto je ilustrační

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *