Poprvé mimo zástavbu, BLIK BLIK 2020 bude 27. a 28. března v Lobezském parku

Šestý festival světla a umění BLIK BLIK se poprvé celý uskuteční v městské zeleni. Organizátoři pro rok 2020 zvolili jako lokaci oceňovaný Lobezský park a jeho okolí. Festival, který letos připadá na 27. a 28. března, představí celkem 14 instalací od tuzemských i zahraničních umělců a uměleckých projektů. Prvním oznámeným jménem je japonský tvůrce Yasuhiro Chida, který pro BLIK BLIK tvořil už v roce 2016. 

„Uspořádat festival světla v parku je pro nás organizátory výzva. Současně si ale od nové lokace slibujeme, že zmizí fronty před vstupem u jednotlivých instalací,“ říká manažerka festivalu Petra Krákorová a vysvětluje: „právě to totiž trápilo návštěvníky při loňském, rekordním, ročníku, na který dorazilo 50 000 lidí. V roce 2020 budou všechny placené instalace na jednom místě se společným vstupem.“  Neplacené instalace se objeví volně podél nově naplánované trasy. 

Celkem 14 světelných instalací povede od Divadla ALFA, podél řeky Úslavy, přes Lobezský park až k Rolnickému náměstí – a také v opačném směru. Centrum festivalu bude právě v Lobezském parku. Ten prošel v roce 2018 celkovou obnovou podle projektu Tomáše Rákose a v loňském roce obdržel titul Asociace pro urbanismus a územní plánování v soutěži Stavba roku 2019.  

První odhalenou instalací je Analemma japonského umělce Yasuhiro Chida. Jedná se o hustou síť tenkých nití natažených mezi stromy, která se tvoří zhruba 10 dní. Síť pak nese světlo a vytváří dojem hvězdného reje.

Zdroj: DEPO 2015

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *