Pokřtěno! Centrum pro pomoc dětem a mládeži v Českém Krumlově vydalo knihu bilancující uplynulých 20 let

Starosta města Český Krumlov Dalibor Carda a Miroslav Hrdina z  Krajského úřadu Jihočeského kraje pokřtili v českokrumlovském divadelním klubu Ántré knihu nazvanou CPDM, 20 let stavíme mosty a spojujeme břehy. Slavnostní události přihlíželo několik desítek spolupracovníků a sympatizantů Centra pro pomoc dětem a mládeži Český Krumlov, o kterém kniha vypráví. Hudební doprovod obstarala skupina Sirény.

„Mám z  celého večera skvělý pocit. Bylo to přátelské setkání, přičemž dorazili i lidé, se kterými jsme se roky neviděli. Myslím si, že to byl velmi důstojný křest knihy, na které jsme pracovali dva roky a která snad čtenářům udělá radost,“ říká ředitel CPDM Vlastimil Kopeček.

Autorem knihy je spisovatel a novinář Václav Votruba, který se zaměstnanci a spolupracovníky organizace podnikl desítky hodin rozhovorů. „Na naše setkání budu dlouho vzpomínat, naplňovala mě pozitivní energií. Přesně to totiž lidé z  CPDM umějí! A věřím, že je to z  knihy cítit,“ dodává se slovy, že je dílo pojato tak, aby bylo přístupné široké veřejnosti. „Žádná čísla a suchá fakta. Kniha je plná vzpomínek, postřehů, radostí i strastí, zkrátka plná života.“

Publikaci doprovází vybrané fotografie z činnosti CPDM a ilustrace, jejichž autorkou je Marie Snášelová Štorková, která se zároveň postarala o sazbu.

Knihu vydalo Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Česky Krumlov ve spolupráci se společností Elmavia, s.r.o. Vydání bylo podpořeno městem Český Krumlov, Jihočeským krajem a společností Vlašský dvůr Český Krumlov, s.r.o. Prvních 300 kusů je distribuováno zdarma. Zájemci si knihu mohou vyzvednout v  sídle Centra pro pomoc dětem a mládeži Český Krumlov na adrese T. G. Masaryka 114. (tz)

Foto ze křtu knížky

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *