Pohár starosty Nákří letos získali hasiči z Olešníku. Vody i občerstvení bylo dost

Šest sedmičlenných týmů dobrovolných hasičů, z toho dva ženské a jeden dětský, se v sobotu 8. června utkalo v Nákří na Českobudějovicku o Pohár místního starosty ve zcela netradičním hasičském čtyřboji. Devátý ročník klání o tuto putovní trofej nejlépe zvládli hasiči ze sousedního Olešníku a pohár tak bude nyní minimálně rok v jejich držení.

Nákeřská soutěž sborů dobrovolných hasičů z okolí rozhodně není klasickým závodem v požárním sportu. Jejím základem je sice požární útok, ovšem další pravidla jsou různě upravována a s dobou se také mění či upravují. „Hlavním smyslem poháru je přátelské klání hasičů ze sousedství spojené s příjemným setkáním, společným posezením a zábavou pro všechny. Děti, dospělé i seniory,“ konstatoval starosta Nákří Miloslav Jodl.

Počasí hasičům přálo. Pravé letní teploty rozhodně nebyly překážkou pro soutěžící ani diváky. Vody i občerstvení měli hasiči dost, kdo chtěl, mohl se vykoupat v chladivé vodě rybníka Plavnice, na jehož hladině se také soutěžilo. Domů rozhodně nikdo nespěchal.

„Ještě loni jsme soutěžili v trojboji, jehož základem byl požární útok s upravenými pravidly, například ženy i muži běží stejnou vzdálenost, nestříká se do terče, ale je nutné shodit cihlu na terči. Druhou disciplínou byla jízda na kánoi po Plavnici a třetí vypití dvou nealkoholických piv na čas. Letos jsme přidali ještě přeručkování po laně přes rybník s podporou paddleboardu,“ vysvětlil hlavní rozhodčí a starosta Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Nákří Roman Mlynář.

V Nákří zvítězili v sobotu úplně všichni. „Hlavně děti, jejichž družstvo bylo sestaveno těsně před závodem,“ zdůraznil starosta Jodl. Putovní pohár sice získalo nejrychlejší družstvo mužů z Olešníka, které však dosáhlo stejného bodového zisku jako muži z domácího celku a týmu Vlhlav, přičemž rozhodl až nejrychlejší čas útoku. Nákeřské ženy však nezaváhaly ani v jediné disciplíně a své soupeřky z Olešníku vždy nechaly za zády.

„Cen máme dost a soutěž stejně není rozdělena do kategorií, takže v podstatě není ani vítězů, ani poražených. Důležitá je spokojenost s příjemně stráveným letním odpolednem,“ poznamenal Mlynář.

Nákří leží zhruba 11 kilometrů severozápadně od Hluboké nad Vltavou v rovinaté, rybníky protkané krajině. V současné době zde žije 222 stálých obyvatel. (tz)

Foto Obec Nákří

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *