Po škole lyžování se předškoláci z Větrné vydali na led. Školičku bruslení absolvují děti se svými vrstevníky z Pištína

Českobudějovická Mateřská škola Větrná poskytuje svým malým žákům mimo jiné širokou škálu sportovních aktivit. Děti z  Větné tak nezahálely ani v  podzimních a zimních měsících. Její nejstarší svěřenci, tedy předškoláci ve věku okolo šesti a sedmi let, už mají za sebou lyžařský kurz na profesionálním simulátoru Maxxtracks a nyní jsou již jako doma na ledě Hokejového centra Pouzar.

„Školička, kde se děti naučí základy bruslení, probíhá pod vedením zkušených trenérů zajímavou a nenásilnou herní formou.  Především úplní začátečníci mají k  dispozici různé pomůcky, o něž se mohou opřít, například barevné kužely, či jednoduché konstrukce, které na ledě sloučí jako obdoba jakýchsi chodítek. Na led vstupují všechny děti výhradně v  kvalitních přilbách chránících hlavu, takže jejich pohyb na kvalitně upravené ledové ploše je zcela bezpečný,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Větrná Kamila Finková.

Spolu s  bezmála padesátkou předškoláků z Větrné se Školičky bruslení účastní také pětice jejich vrstevníků z  Mateřské školy Pištín. „Spolupracujeme dlouhodobě, což naší malé venkovské školce umožňuje účast na podobných kurzech. Pouze pro našich pět předškoláků bychom sami led s  trenéry získali jen velmi obtížně, pokud vůbec,“ konstatovala ředitelka MŠ Pištín Kamila Lidralová.
Čilá spolupráce zmíněných mateřinek je výsledkem vzájemné komunikace jejich vedení v  rámci různých vzdělávacích aktivit pro personál mateřských škol. Ředitelka z  Pištína je například čerstvou absolventkou kurzu seznamujícího pedagogy mateřských škol na specifika péče o dvouleté děti. MŠ Větrná je totiž v  součinnosti s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v  Olomouci jediným jihočeským vzdělávacím centrem, zapojeného do projektu podpořeného Evropskou unií pod titulem „Determinanty práce s  dvouletými dětmi v  podmínkách běžné mateřské školy“. (tz)

Foto MŠ Větrná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *