Po pěti dnech se zítra znovu rozjede lanovka na Špičák. Na sjezdovkách jsou parádní podmínky pro lyžování

Čtyřsedačková lanovka na vrchol šumavského Špičáku se zítra ráno znovu rozjede. Největší sportovní středisko západočeské Šumavy tak může znovu lyžařům nabídnout plný provoz všech vleků i sjezdovek. Od neděle 13. 1. do čtvrtka 17. 1. byla lanovka kvůli těžkému sněhu na stromech mimo provoz, ostatní vleky ale fungovaly.

„Teplota i nad 1000 metrů oscilovala kolem nuly, navíc se nám povedlo odstranit nejvíce prohnuté větve, takže po pěti dnech tvrdé práce našich lidí můžeme zítra lanovku otevřít lyžařům,“ uvedl dnes ve 14 hodin ředitel areálu Vladimír Kasík.

„Pokud by se ale zase klimatické podmínky zhoršily, tzn. připadl by mokrý sníh, zvýšila se nárazová rychlost větru nebo přišel prudký mráz, museli bychom okamžitě situace přehodnotit. Byť by to pro lyžaře i pro nás nebylo populární, tak znovu provoz lanovky přerušit. Bezpečnost lidí ctíme především,“ dodal Kasík.

Že obavy špičáckého areálu nebyly plané ukázal pád stromu na lanovku ve středisku Buková hora na Orlickoústecku, odkud museli dnes vyprošťovat uvízlé lyžaře.

Na sjezdovkách šumavského Špičáku je přes metr prašanu a parádní podmínky na lyžování

V  sobotu 19. 1. se měly konat závody ve slalomu, budou ale zrušeny, takže veřejnost bude lyžovat bez omezení.

Ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *